Mikser: rändekriisi lahendamine peab algama kriisikolletest

Brüsselis välisasjade jõukogul osalev välisminister Sven Mikser märkis täna, et Euroopat tabanud rändekriisi lahendus peab algaba kriisikolletest.

Pilt: Scanpix

Mikser: rändekriisi lahendamine peab algama kriisikolletest (2)

Brüsselis välisasjade jõukogul osalev välisminister Sven Mikser märkis täna, et Euroopat tabanud rändekriisi lahendus peab algaba kriisikolletest.

Välisministrid keskendusid rändeküsimuse osas olukorrale Vahemere keskosa rändeteel. „Euroopa Liidu eesistujana hoiab Eesti teemat tähelepanu all ning aitab kaasa lahenduste leidmisele," ütles Mikser, vahendas BNS.

Eesti panusena tõi Mikser esile valitsuse hiljutise otsuse eraldada miljon eurot Aafrika usaldusrahastule Liibüast Itaaliasse suunduva rändevoo peatamiseks. „Rändekriisi lahendamine peab algama kriisikolletest. Nii ka Liibüa kaudu tuleva rändevoo peatamisel peame keskenduma eelkõige poliitilise lahenduse saavutamisele lähteriikides endis,"lisas ta.

EL-i välisministrid mõistsid tugevalt hukka Põhja-Korea esimese mandritevahelise raketi katsetuse. "Me ei saa jääda pealvaatajaks olukorras, kus keegi rikub oma rahvusvahelisi kohustusi ja ohustab maailma rahu ja julgeolekut," rõhutas välisminister. "Sanktsioonide karmistamine, mis takistab Põhja-Koreal edasise tuumarelvaarenduse rahastamist, on siinkohal ainuõige," lisas ta.

"Eesti on alati toetanud ühtse ja tugeva positsiooni saavutamist EL-i Põhja-Korea poliitika osas ja mul on hea meel, et EL-i välisministrid täna selleni ka jõudsid," ütles välisminister. 

EL-i välisministrid arutasid ka Euroopa Liidu globaalstrateegia prioriteete järgmiseks aastaks. "EL-il on ambitsioonikad plaanid ja oluline on nende elluviimisega edasi liikuda," ütles ta. "EL-i globaalstrateegia on osutunud heaks raamistikuks, mis tugevdab Euroopa Liidu ühtsust," ütles Mikser.  

Mikser kohtub esmaspäeval kahepoolselt ka EL-i välisasjade ja julgeolekupoliitika kõrge esindaja Federica Mogheriniga, kellega arutatakse lähenevaid kõrgetasemelisi kohtumisi Tallinnas ja Eesti eesistumise kulgu. 

Esmaspäeval juhatab välisminister Sven Mikser lisaks EL-i Nõukogu eesistujana Brüsselis toimuvat Euroopa Liidu - Usbekistani koostöönõukogu. Koostöönõukogu arutab kahepoolseid suhteid EL-i ja Usbekistani partnerlus- ja koostöölepingu raames.

2 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...