3 kommentaari

Kodanik

Vasta kommentaarile

Nagu on selgunud, Eesti nn e-trumfiks kuulutatud e-valimised - tegelikult on tegemist Sorosega seotud IT-firma tootega kuhu oli kaasatud ka meie it-mehi. Välisekspertide arvmuse kohaselt saab sisestada libaandmeid tuhandete kaupa mitmest selleks jäetud „tagauksest“. See seletab ka 18 aastaks võimule „unustatud“ reforni „ suurt ja pidevat edulugu“ ja aastatepikkust valet ja võltsimist ja karistamatut kuritgevuse vohamist. Minu silmis on kaks suurt asja mis õõnestab kodanike usaldust Eesti riigi vastu- E-valimised ja totaalne kriminaalne ringkaitse / poliitikud, meie vastutavad jõustruktuurid, peavoolu- meedia ja ERJK/ .Need on need, kes peaks tagama riigis ja ühiskonnas tõe ja õiguse võidulepääsu, kes on tegelikult tegelenud tõe ja õiguse kinnimätsimisega . Soovin Helmedele jõudu Augeiase tallide puhastamiseks.Ratas peaks vaatama tõele näkku ja mitte viskuma pehkinud jõustruktuuride päästmisele , sest ega KE valijad ei ole kurdid ja pimedad ja õnneks on praegu uueks valikuks alternatiiv olemas.

Tiit Lukki

Vasta kommentaarile

Usaldusväärsed e-valimised:
Vaatleme lihtsaimat igakülgselt optimeeritud protseduuride skeemi, mis on samal ajal ka võltsimiskindel.
protseduur 1: Valimiste serveris moodustame igale valimistele pääsenud erakonnale + üksikkandidaadid oma kausta. Täiendavalt loome kausta, mis hakkab sisaldama valijate nimesid.
protseduur 2: Valija pöördub serveri poole. Talle genereeritakse unikaalne juhuslik kood, mis kirjutatakse tema poolt valitud erakonna või üksikkandidaadi kausta. Koopia koodist kuvatakse samas ka valijale, mille ta saab endale salvestada. Valijate kausta serveris tehakse märge, et valija on oma valiku teinud.
protseduur 3: Kasutades enda koodi saab valija igal ajahetkel (ka pärast valimiste lõppu) kontrollida, kas tema hääl (vastav kood) asub just tema poolt valitu kaustas. Samas saab ta valimiste ajal oma valikut muuta, mille puhul tema kood suunatakse teise kausta.
protseduur 4: Valimiste lõppedes loetakse ära kaustades olevad hääled (koodid). Häälte summa peab vastama valijate arvule.

Murekoht nr.29.

Vasta kommentaarile

valimised ei ole vastavuses Eesti põhiseadusega.

Laadimine...Laadimine...