Mustamäe spordikeskus toob kauaoodatud ujula

Spordikeskuses hakkavad olema ujula, jõusaal, rühmatreeningute saal, pallimängude saal, tantsu-, võimlemis- jms treeningute saal ning bowlingusaal.

Mustamäe spordikeskus toob kauaoodatud ujula

Kai Maran

Spordikeskuses hakkavad olema ujula, jõusaal, rühmatreeningute saal, pallimängude saal, tantsu-, võimlemis- jms treeningute saal ning bowlingusaal.

Hiljuti peeti Akadeemia tee 30 kerkiva spordi- ja vabaajakeskuse sarikapidu. Abilinnapea Eha Võrgu sõnul on spordikeskuse ehitus paljuski ajalooline sündmus."Kuigi Mustamäe on 55 aastat vana, pole seal oma sauna ega avalikku ujulat," rääkis Võrk. "Ujula on küll kahes koolis, aga sellest on 67 000 inimesele ju vähe. See on suur sündmus, et vabariigi sajandaks sünnipäevaks valmib Mustamäel ujula."

Mustamäe spordi- ja vabaajakeskusse on kavandatud avalik saun ning lõõgastust pakkuv vee- ja saunakeskus, kus on kokku viis basseini ja 17 eri sauna. Sportlikku ajaviidet pakuvad kuue 25-meetrise rajaga ujula, jõusaal, rühmatreeningute saal, pallimängude saal, tantsu-, võimlemis- jms treeningute saal ning bowlingusaal.

"Siin on ka laste ujumisbassein, kus lapsed saavad ujuma õppida," ütles Võrk. "Pallisaal on unikaalne, sest põranda alla on võimalik ära peita matid. Nii ei pea näiteks võimlema tulnud väikesed tüdrukud matte platsi peale sikutama, matid on kogu aeg põranda all peidus."

Saali rajatavat unikaalset tõstetavat spordipõrandat saab vastavalt vajadusele avada või sulgeda.

Linnaosa elanikud on kaua oodanud ka avalikku sauna. "Mustamäel pole oma sauna olnud, aga nüüd lõpuks linnaosa elanikud selle saavad," lausus Võrk. "Külastaja saab valida kärarikkama paiga ning mõnusa ja vaiksema spaa vahel. Arvestatud on eri soovidega, tulla võib perega või üksinda, sportima või niisama mõnulema, kõigega on siin maja ehitusel arvestatud. Siinkohal tuleb kindlasti tänada meie arendajat ja partnerit."

"Hiljemalt detsembriks on ujula, sauna- ja veekeskusega ning mitme spordisaaliga kompleks kasutusvalmis," kinnitas Võrk. "Ehitaja sai mahuka hoone poole aastaga katuse alla. Tööd on läinud väga ladusalt."

"Kui vaadata, kui kiiresti ja kuidas ehitajad toimetanud on, siis ma arvan, et see sündmus pole enam kaugel," lisas linnapea Taavi Aas. "Kindlasti sellel aastal!"

Mustamäe sauna ja ujulaga spordikeskust rajab Astlanda Arendus OÜ.

 

Mustamäe on Tallinna kõige kiiremini arenev linnaosa

Lisaks spordikeskusele sai Mustamäe moodsa tervisekeskuse, uuenduskuur ootab Kaja kultuurikeskust ning linnaossa kerkib ka kirik.

"Praegu tuleb tõesti öelda, et Mustamäe on Tallinna kõige kiiremini arenev linnaosa," ütles linnapea Taavi Aas. "Tervisekeskus sai valmis, üsna pea valmib spordikeskus spaa ja ujulaga, mida mustamäelased on kaua oodanud. Kohe-kohe läheb remonti Kaja kultuurikeskus."

Koostöös Eesti evangeelse luterliku kirikuga kerkib Mustamäele ka kirik. "Hoone karp on valmis, luteri kirik on omalt poolt lubanud panustada nii palju, et selle aasta lõpuks saaks kiriku avada," lisas Aas.

Laadimine...Laadimine...