Muuseumijuht: tulge tavaliselt suletud bastionikäike kaema

„Hästi mõnus puhkus väljas valitsevast leitsakust,“ ütles Kiek in de Köki muuseumi juhataja Toomas Abiline peagi toimuvate bastionikäikude eriekskursioonide kohta.

Muuseumijuht: tulge tavaliselt suletud bastionikäike kaema

„Hästi mõnus puhkus väljas valitsevast leitsakust,“ ütles Kiek in de Köki muuseumi juhataja Toomas Abiline peagi toimuvate bastionikäikude eriekskursioonide kohta.

Abilise sõnul on käikudes aastaringne temperatuur pluss 10-12 kraadi, mis pakub mõnusat vaheldust väljas valitsevale 30kraadisele kuumusele.

Erilised on 12. ja 14. augustil toimuvad ekskursioonid selle poolest, et kui tavaliselt kulgevad bastioniekskursioonid Ingeri bastioni all, siis 12. ja 14. augusti ekskursioonid viivad külastajaid muidu suletud käikudesse, kus elavad ämblikud ja on korduvalt nähtud kummitusi.

„See on eriline paik, sest siin on meil kuulsad koopaämblikud. See on looduskaitsealune liik,“ ütles Abiline.

Muuseumi juhataja sõnul tema ise bastionikäikudes kummitusi näinud ei ole, kuigi on käinud käikudes sadu kordi, sealhulgas ka öisel ajal. Samas väitis Abiline, et ta ei kahtle ka nende jutus, kes väidavad end kummutusi näinud olevat.

Saatelõik algab 14:36

 

 

 

 

Orelifestivali kunstiline juht: see on maailma üks suurimaid orelifestivale

„Tallinna festival on üks kolmest maailma suurimast oma žanri festivalist,“ väitis täna algava 28. Tallinna rahvusvahelise orelifestivali kohta selle kunstiline juht Andres Uibo.

Festivali avakontsert algab neljapäeva õhtul kell kümme Niguliste kirikus ja kestab 1. augusti hommikul päikesetõusuni. „Kõigepealt mängitakse pool tundi kontserti ja siis hakkab Niguliste muuseumi direktor Tarmo Saaret pikkamööda avama Niguliste altarit ja räägib meile sellest enneolematult põhjalikult, nii et hommikul päikese tõusuks on altar täielikult lahti,“ rääkis Uibo avakontserdist. Uibo kutsus inimesi ühtlasi läbi Niguliste kiriku vitraažakende päikesetõusu vaatama. „See on väga eriline elamus,“ ütles Uibo.

Kuigi festival kannab Tallinna orelifestivali nime ja festivali südameks on Niguliste kirik, toimub festivale raames kontserte ka mujal. Festivalist on võtnud varem osa ja võtab ka tänavu mitmeid rahvusvaheliselt tunnustatud organiste.

Saatelõik algab 19:36

Laadimine...Laadimine...