Naistefestival  Ladyfest ootab ärksaid naisi

Täna õhtul kell 18.00 algab feministlik naistefestival "Ladyfest 2015", kus saab teada, kuidas peab käituma üks korralik naine, kuidas ilma meheta kodutehnikat parandada ning selgeks õppida maadlusvõtted, millega tüütutele ahistajatele „tuul alla“ teha. Festival kestab  terve nädala ja pakub küllaldaselt erinevaid mõtte-ja töötubasid naiseksolemise teemadel.

Pilt: Scabpix

Naistefestival Ladyfest ootab ärksaid naisi

Ragne Jõerand

Täna õhtul kell 18.00 algab feministlik naistefestival "Ladyfest 2015", kus saab teada, kuidas peab käituma üks korralik naine, kuidas ilma meheta kodutehnikat parandada ning selgeks õppida maadlusvõtted, millega tüütutele ahistajatele „tuul alla“ teha. Festival kestab  terve nädala ja pakub küllaldaselt erinevaid mõtte-ja töötubasid naiseksolemise teemadel.

Festival saab alguse täna õhtul kell 18.00 Apollo raamatupoes, kus kirjanik Maarja Kangro eestvedamisel avatakse algaja feministi raamaturiiul. Edasi, kell 19.00 toimub kinos Artis festivali pidulik avamine, kus vaadatakse ühiselt filmi „Sobilik käitumine“.  Naisrežissööride feministlike ja queer filme saab vaadata terve nädala vältel.

4. märtsil kl 17.00 saavad kõik huvilised küsida Inglismaalt pärit kunstlikult Sadie Leelt, mis on „üsakadedus“ ja vaadata tema vastavateemalist näitust „Pussy Envy“ Hobusepea galeriis. Sama päeva õhtul arutatakse Oma Keskuses, kes on transinimesed.

5. märtsil kl 19.00 on kõik huvilised oodatud proosakirjanike õhtule baaris TOPS, kus esinevad prosaistid Mudlum, Kätlin Kaldmaa, Linda-Mari Väli, Maarja Kangro ja Eeva Park. Naisprosaistid räägivad, kuidas nad on oma teostes puudutanud teemat “Naine ja naine”.

Ladyfesti kavas on alati tähtsal kohal olnud õpitoad. „Selle aasta festivali teeb eriti eriliseks õpitubade rohkus, sest sellises mahus ja variatiivsuses ei ole neid varem kavas olnud,” kommenteerib festivali üks korraldaja Nele Laos.

„Näiteks saab tutvust teha naistemaadlusega või trans-aktivismiga, õppida ise kodutehnikat parandama või vaatlema linnaruumi sooaspektist, uurida naise rolli arvutimängukultuuris või katsetada loojutustamise võtetega identiteediotsingute võtmes,” ütles Laos.

Õpitubadesse registreerimine on avatud, lisainfot saab Ladyfesti kodulehelt www.ladyfest.ee

Festivali lõpetab 7. märtsil legendaarselt lõbus Ladyfesti lõpupidu. Üles astuvad artistid Eestist: räppar Tiiu, täiesti uus bänd Mystique koosseisus Hannaliisa Uusma, Sigrid Mutso ja Brigitta Davidjantsiga, intellektuaalrokkiv Hello Killu, ja Soomest: P.I.L.T., mis kasutab enda loomingus punki, alternatiivrokki ja töölislaule, ja Eva & The Singers, mille elektroonilised biidid luuakse õmblusmasinate kaasabil.

Enamus „LadyFest“ üritused on tasuta, tasulised on aga kinoseansid ja lõpupidu.  

Ladyfestid on toimunud üle kogu maailma juba üle kümne aasta. Tegemist on naiste loodavale kultuurile ja naiste tegemistele pühendatud festivaliga, millel on ka sotsiaalne värving. Eestis toimub Ladyfest viiendat korda. Ladyfest Tallinn on korraga nii liikumine kui ka sündmus, mille idee on luua keskkond, kus naised ja traditsioonilises soosüsteemis ja rolliootustes kahtlevad inimesed saavad üles astuda ja oma teadmisi-kogemusi-loomingut jagada. Samuti pakub Ladyfest feminismist ja võrdõiguslikkusest huvitatutele nädalaks väljaspool sotsiaalmeediat asuvat kohtumispaika.

Festival on rahastatud Hooandja platvormi kaudu eratoetajate abiga. Festivali toetavad ka partnerid kino Artis, Eesti Kirjanike Liit, Apollo raamatupood, Sotsiaalkeskus Ülase 12, maadlusklubi Korrus3, OMA keskus, Tartu Trükimuuseum, Generaadio ja kultuuriklubi Kelm.

Ladyfesti korraldatakse vabatahtlikkuse korras, toimkonda kuuluvad Nele Laos, Aet Kuusik, Brigitta Davidjants, Birgit Pajust, Paula Maria Vahtra, Liis Turu, Mari Peegel, Diana Paškovitš, Greete Kõrvits jt.

 

Laadimine...Laadimine...