New Delhis hukkus tehasepõlengus vähemalt 43 inimest

India pealinnas New Delhis hukkus täna tehasepõlengus vähemalt 43 inimest, teatas politsei. Tulekahju puhkes varahommikul vanalinnas. Politsei sõnul hukkunute arv kardetavasti tõuseb.

Pilt: Scanpix

New Delhis hukkus tehasepõlengus vähemalt 43 inimest

Toimetaja: Dmitri Povilaitis

India pealinnas New Delhis hukkus täna tehasepõlengus vähemalt 43 inimest, teatas politsei. Tulekahju puhkes varahommikul vanalinnas. Politsei sõnul hukkunute arv kardetavasti tõuseb.

"Me... oleme päästnud selle aja jooksul vähemalt 50 inimest," ütles New Delhi tuletõrje aseülem Sunil Choudhary AFP-le.

Nad on "töölised või tehasetöölised, kes magasid selles nelja- või viiekorruselises hoones", ütles ta. Tulekahju on praeguseks kustutatud, kuid päästeoperatsioonid jätkuvad, lisas ta.

New Delhi politseiametnik teatas hiljem veel kaheksast päästetust, millega päästetute koguarv tõuseb 58-le.

Tuletõrjujate sõnul oli ligipääs Sadar Bazaari turul asuva tehasehooneni raskendatud kitsaste tänavate tõttu, mille pärast oli ka päästesõidukitel raskusi selle lähedale jõudmisega. Tulekahju kustutas saja meetri kauguselt umbes 25 tuletõrjeautot.

Hoone oli täis koolikotte ja pakkematerjale, ütlesid tuletõrjujad, kuid põlengu puhkemise täpset põhjust nad ei tea.

Põhja New Delhi asepolitseiülema sõnul hukkus tulekahjus 43 inimest. Veel 16 viibivad ravil haiglates. Põlengut võimendasid hoones hoitud kotid ja plastpakendid, lisas ta.

"Enamik inimesi magas tulekahju puhkemise hetkel ja surid lämbumise tõttu," ütles Sadari turu politseiametnik.

Ühe sündmuskohale saabunud inimese sõnul töötab vabrikus tema 18-aastane vend, kes tegeleb käekottide valmistamisega. Praeguseks on ta viidud haiglasse, vahendas uudisteagentuur The Press Trust of India.

Enamik ohvreid asus hoone kolmandal korrusel, sõnas New Delhi parlamendisaadik Manoj Tiwari. Kannatanutele avaldas kaastunnet ka peaminister Narendra Modi.

Paljud vabrikud ja väiksemad tehased asuvad India suurlinnades kitsaste tänavate ja tiheda hoonestusega vanalinnades, kus kinnisvara hind on odavam. Töölised kasutavad tehaseid ka magamiseks, hoides sellega raha kokku.

Hoonete planeering ja ohutusnõuete eiramine viib tihti traagiliste õnnetusteni.

Aastal 1997 hukkus New Delhi kinos puhkenud tulekahjus 59 inimest. Tänavu veebruaris suri 17 inimest hotelli tulekahjus, mille põhjustas ilma loata tegutsenud katuseköök.

Laadimine...Laadimine...