Nõmme jõululaat pakub rikkalikku kala- ja lihavalikut ning käsitööd

Nõmme turu jõululaat pakub suurepärast kalavalikut Mustveelt, lihatooteid Viljandist ja keraamikat kunstnik  Anu Nurgalt. Jõululaat Nõmme turul jääb avatuks 14. detsembrini, samalaadne laat ootab huvilisi järgmisel nädalal Mustamäel.

Nõmme jõululaat pakub rikkalikku kala- ja lihavalikut ning käsitööd (2)

Kai Maran

Nõmme turu jõululaat pakub suurepärast kalavalikut Mustveelt, lihatooteid Viljandist ja keraamikat kunstnik  Anu Nurgalt. Jõululaat Nõmme turul jääb avatuks 14. detsembrini, samalaadne laat ootab huvilisi järgmisel nädalal Mustamäel.

7images

Linnapea Edgar Savisaar ja abilinnapea Arvo Sarapuu avasid kolmapäeval Nõmme turul jõululaada, kus pakutakse traditsioonilist jõulukaupa, pagaritooteid, kudumeid, käsitööesemeid jpm. Savisaar märkis avamisel, et juba meie esivanematel oli hea tava käia laadal või turul kauplemas.

„Vaatamata valitsejatele või riigikorrale on see tore komme kestnud ning saanud argielu üheks harjumuseks ka praegu. Laatadel on palju rohkem sooja ja vahetut suhtlemist ning kodusust kui kõledates ostukeskustes,“ sõnas linnapea. „Siin saab müüa omatehtud tooteid, olgu need siis hoidised, käsitöö, ehted. Olen kuulnud, et paljudele perenaistele meeldib laatadel käia just seetõttu, et siit mõni uus ja põnev retsept saada.“

Nõmme turu jõululaat pakub suurepärast kalavalikut Mustveelt, näiteks suitsuangerjaid, mereahvenat, heiki, skumbriat, turska ja räime. Sama rikkalik oli ka Viljandist pärit lihalett isuäratavate suitsusinkide ja suitsuvorstidega.

Kunstnik  Anu Nurga keraamikatoodete seast aga võis valida kruuse, vaase, taldrikuid ja palju teisi koduehteid. Linnapea sõnul annabki jõululaat Nõmme turul märku sellest, et jõulud pole enam kaugel ning mõtlema tuleks hakata ka jõulukinkide peale.

„Seetõttu ongi Nõmme jõululaadal müügil ka traditsiooniline jõulukaup: toit, pagaritooted, mesi ja tervisetooted, kalatooted, sepised, keraamika, käsitöö, ehted ja kudumid ning muud jõulukaubad,“ ütles Savisaar. „Usun, et ka kõige nõudlikum jõuluvana saab siin komplekteerida kingikoti!“

„Samalaadne kaubavalik ootab järgmise nädala kolmapäevast ostjaid ka Mustamäe turul,“ lubas Sarapuu laadalistele kuuma teed ja piparkooke pakkudes. „Tuline tee ja piparkoogid ootavad turulisi kõigil laadapäevadel.“

Pühapäevast aga ootab turulisi vastvalminud väliliuväli. „Pühapäeval kell 12 avame siinsamas Nõmme turul etendusega ka uisuplatsi,“ ütles Sarapuu. Esinema on oodata uisukooli Reval oma Jäärevüüteatriga`Mizzi, külalisesineja on Marilyn Jurman.

Nõmme Turu väliliuväli jääb avatuks kella 10 – 21. „Kui ilm lubab, saab tritsutada iga päev!“ lubas Jõuluvana. „Teritage uisud teravaks!“

Nõmme turg ja turuhoone (Turu plats 8) on avatud esmaspäevast laupäevani kl 9-18 ja pühapäeval kl 9-17.

2 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...