Nõmme uisuparki külastati üle 20 000 korra

"Iga päev külastas Nõmme uisuparki seega keskmiselt 208 inimest ja iga lahtioleku tunni kohta oli liuväljal 19 inimest," rääkis Nõmme linnaosavanem Grete Šillis.

Pilt: Kristjan Järv

Nõmme uisuparki külastati üle 20 000 korra

Toimetaja: Sandra Lepik

"Iga päev külastas Nõmme uisuparki seega keskmiselt 208 inimest ja iga lahtioleku tunni kohta oli liuväljal 19 inimest," rääkis Nõmme linnaosavanem Grete Šillis.

Märtsi keskpaigas lõpetas Nõmme gümnaasiumi hoovis (Raudtee 73) asuv pop-up liuväli oma hooaja, mille jooksul külastati uisuparki üle 20 000 korra. Hooaeg esitas arvukalt väljakutseid uisupargi haldajale. Uisupark oli avatud 100 päeva.

Šillis ütles, et üheskoos püstitati Nõmme uisupargis uus külastuste rekord. "Kokku külastati uisuparki 20 782 korda, numbri hulgas on ka 8 423 koolilaste külastust. Võrdlusena võib öelda, et eelmine hooaeg olid vastavad külastuste numbrid 17 336 ja 7 255. Iga päev külastas Nõmme uisuparki seega keskmiselt 208 inimest ja iga lahtioleku tunni kohta oli liuväljal 19 inimest," rääkis Šillis. "Põneva uue võimalusena said märtsi algul kõik soovijad väliliuväljal ka kurlinguga tutvust teha," lisas Šillis.

Nõmme Uisuparki haldava ettevõtte HK Hall OÜ juhatuse esimees Fred Randveri sõnul esitas märtsi keskel lõppenud hooaeg uisupargi haldajale arvukalt väljakutseid. "Riigi ilmateenistuse andmetel oli 2019. aasta detsembrikuu keskmine õhutemperatuur +2,6 kraadi, jaanuaris ja veebruaris oli vastav keskmine näit vastavalt +3,1 ja +1,7 kraadi. Seega õhutemperatuuride mõttes õiget talve ei olnudki," ütles Randver. "Lisaks kimbutasid meid veebruaris tormid ning märtsis koroona viirus, mis langes kokku juba uisuhooaja lõpuga. Üks väljakutse meie jaoks oli kindlasti ka kurlingu mänguvõimaluste loomine," lisas juhatuse esimees. 

Nõmme Uisupargi külastajate seas läbiviidud uuringust selgus, et 65,6 protsenti külastajatest oli Tallinnast, järgnesid Saue vald, Rae vald ja Lääne-Harju vald. Kui vaadata Tallinnat eraldi, siis nõmmekate osakaal oli uisuplatsil ligikaudu 70 protsenti, järgnesid Mustamäe ja Kristiine elanikud, vastavalt 15 ja 10 protsendiga.

Laadimine...Laadimine...