Nõmmel alustab noorte arenguprogramm

"Mul on hea meel, et linna toetusel on programmi jõudnud ka Nõmme noorteni ning saame seeläbi pakkuda noortele täiendavaid võimalusi oma arengupotentsiaali avamiseks ning vaba aja sisustamiseks," ütles abilinnapea Vadim Belobrovtsev.

Pilt: Scanpix/ Foto on illustreeriv

Nõmmel alustab noorte arenguprogramm

Toimetaja: Sandra Lepik

"Mul on hea meel, et linna toetusel on programmi jõudnud ka Nõmme noorteni ning saame seeläbi pakkuda noortele täiendavaid võimalusi oma arengupotentsiaali avamiseks ning vaba aja sisustamiseks," ütles abilinnapea Vadim Belobrovtsev.

Täna toimus Nõmmel, Hiiu staadionil (Pidu 11) noortele suunatud ning spordil põhineva SPIN-programmi pidulik avamis- ja tutvustusüritus, kus muuhulgas allkirjastati ka heatahte akt programmi edukaks toimimiseks.

Nii alustab Nõmmel tegevust 9–12-aastastele poistele ja tüdrukutele mõeldud jalgpalli treeningrühm ning juba detsembris ootab aktiivseid osalejaid ees võimalus osaleda SPIN-i suurel talveturniiril, kuhu kogunevad noored üle Eesti. Programm on osalejatele tasuta ning eelnev jalgpallioskus pole oluline.

Belobrovtsevi sõnul on sport hea ja tõhus viis noortel ennast proovile panna ning õppida meeskonnatööd. "Huvitavad trennid, head treenerid, võistlused, arendavad töötoad, kõik see on SPIN-programmis esindatud ja mul on hea meel, et linna toetusel on programmi jõudnud ka Nõmme noorteni ning saame seeläbi pakkuda noortele täiendavaid võimalusi oma arengupotentsiaali avamiseks ning vaba aja sisustamiseks," ütles abilinnapea.

Nõmme linnaosa vanema Grete Šillise sõnul on tegemist väga innovaatilise programmiga. "Tore on tõdeda, et SPIN-programm on jõudnud ka Nõmmele. Programmi kvaliteeti ilmestab selgelt muuhulgas asjaolu, et mullu pälvis SPIN tunnustuse ühena viiest Euroopa parimast kogukonnaprogrammist. Soovime edu nii programmi eestvedajatele kui ka programmis osalevatele noortele," sõnas Šillis avamisürituse järgselt.

SPIN-programm on tegutsenud Tallinnas edukalt juba viis aastat. "Nüüdsest on meil rõõm pakkuda võimalust programmis osaleda ka Nõmme noortele, keda ootame mitte üksnes oma jalgpallioskusi arendama, vaid ka läbi jalgpalli eluks vajalikke sotsiaalseid oskusi omandama," märkis programmi tegevjuht Keit Fomotškin. 

SPIN on Eestis ainulaadse mudeliga spordil põhinev ja teaduslikult tõendatult mõjus noorte arenguprogramm, mille eesmärk on arendada ja tugevdada selles osalevate noorte sotsiaalseid ja enesejuhtimise oskusi ning tuua läbi spordi noortele rõõmu. Kolm korda nädalas pakutakse 9 – 12-aastastele lastele tasuta jalgpallitrenne ja mitmesuguste eluks vajalike oskuste õpet sportliku tegevuse kaudu.

Lisainfot programmi kohta leiab veebilehelt. SPIN-programmi Nõmmel rahastavad Tallinna linn, Euroopa Sotsiaalfond ja Siseministeerium.

Laadimine...Laadimine...