Nõmmel korjati kokku kopsakas saak konisid

Nõmme linnaosavanem Grete Šillis ütles, et tähelepanu pöörati hajusalt paiknevale väikesele ja nähtamatule prügile nagu suitsukonid, pudelikorgid, aga ka pakendid ja ühekordsed nõud. 

Nõmmel korjati kokku kopsakas saak konisid

Toimetaja: Toomas Raag

Reedel, 18. septembril osalesid Nõmme linnaosavalitsuse töötajad koristustalgul, et anda oma panus juba sel laupäeval, 19. septembril toimuval Maailmakoristuspäevale.

Talgutega alustati Valdeku 13 eest ja liiguti mööda kõrvaltänavaid üheskoos Hiiu jaama suunas. "Pöörasime tähelepanu hajusalt paiknevale väikesele ja nähtamatule prügile nagu suitsukonid, pudelikorgid, aga ka pakendid ja ühekordsed nõud. Kõik need asjad, mille asukoht on prügikastis, kuid ometi on nad jõudnud teeveerele, põõsa alla. Korjasime väikeprügi, mis on juba loodusesse sattunud üles, et need ei jääks keskkonda reostama aastakümneteks või mõne linnu või looma toidulauale ning toiduahelasse," kirjeldas Nõmme linnaosavanem Grete Šillis tegevust.

Kotitäit sutsukonisid vaadates ütles Šillis, et ilmselgelt on selline kogus konisid Nõmme keskusest üksinda korjata liiga suur hulk. "Ka üks koni on liiga palju. Lepime kokku, et edaspidi konisid maha ei viska? Häbi ei pea siinkohal tundma kõik suitsetajad, sest valdav enamus paneb sigaretiotsad prügikasti," toonitas ta. "Tuletame seda Nõmme kommet viisakalt meelde, kui märkame kedagi koni tänavale poetamas. Puhas Läänemeri ja "Meri algab siit" on ka need kampaaniad, millega soovime inimestele rääkida keskkonnahoiust."

Šillis sõnas, et väikesed tänusõnad tahaks ta öelda kõigile 28 hoolivale, kes osalesid piirkonna tänavate puhtamaks saamise talgutel. "Tänase käiguga Nõmmet veel puhtaks ei saa, aga mõtlemist on võimalik muuta küll."

Reedeks 18. septembriks paigaldati Nõmmele kolm 20m3 konteinerit. Konteinerid asuvad järgnevatele aadressidel: Pihlaka 12; Värsi 40 ja Tirdi tn 4.

Konteinerid jäävad välja nädalavahetuseks ning eesmärk on Maailmakoristuspäeval talguliste poolt kokku kogutud jäätmete utiliseerimine.

"Kui sa korraldad talgud, siis too saak konteinerisse või vii jäätmejaama. Konteinerisse sobib vanamööbel, ehituspraht ja tänavalt kokku kogutud segapraht," selgitas Šillis. "Kindlasti ei sobi konteinerisse haljastusjäätmed, puit ja oksad, eterniit ja asbesti sisaldavad jäätmed, rehvid, akud, patareid, elektroonika, ravimid ja ohtlikud jäätmed. Konteinerit palume mitte täita ülaservast kõrgemale. Taaskasutatavad pakendid, klaas ja papp vii pakendikonteinerisse."

Konteinerisse mitte sobivad jäätmed on võimalik viia jäätmejaama.

Jäätmejaamad on avatud:

Pääsküla (Raba tn 40) R: 12-20, L: 10-18, P: 10-18

Rahumäe (Rahumäe tee 5a) R: suletud,  L: 10-18, P: 10-18

Rohkem infot jäätmejaamade kohta https://www.tallinn.ee/est/keskkond/Jaatmejaamad-Tallinnas.

Maailmakoristuspäeva kohta loe rohkem https://www.maailmakoristus.ee/

 

Laadimine...Laadimine...