Nüüdisaegsed töösuhted:  rott teie kinnisvara kallal

Tänapäeval levivad nn projektipõhised ehk ajutised töösuhted, inimestel on võimalus töötada oma erialal paljudes maades ja ka ilma kontorita.

Pilt: Albert Truuväärt

Nüüdisaegsed töösuhted: rott teie kinnisvara kallal

Tänapäeval levivad nn projektipõhised ehk ajutised töösuhted, inimestel on võimalus töötada oma erialal paljudes maades ja ka ilma kontorita.

See omakorda ähvardab tõsise kinnisvara hinnalangusega. Näiteks noortel peredel pole enam mõtet end kinnisvaralaenuga aheldada, lihtsam on korterit üürida. Kui tekib sääste, oleks tulusam investeerida need börsile kui alatasa kulutusi toovasse kinnisvarasse. Lisaks pärsib kinnisvaralaen loovust,  nõnda tuleb sageli valida kõrgema sissetulekuga töö selle asemel, mis tegelikult meeldiks. Soome meedia andmetel on seal juba pikka aega langenud kinnisvarahinnad maakonnakeskustes, ja see suund jätkub. Helsingi jääb ilmselt veel mõnedeks aastateks n-ö vee peale. Väiksemates asulates-linnades on langus valitsenud kümmekond aastat. Seni on selles nähtud maailmamajanduse mõjusid, mitte uut, järjest levivat nomaad-elustiili. Mida kinnisvara odavnemine peredele kaasa toob, oleks omaette teema. Arvestades, et kinnisvara kasutatakse sageli laenude tagatisena jne, tähendab see pikas perspektiivis perede vaesumist. Aga alati võib end lohutada, et kodu suurim väärtus on siiski emotsionaalne.

Laadimine...Laadimine...