Õismäe korterist leiti  erinevaid lõhkainega seotud esemeid

Kaitsepolitsei leidis Õismäe tee kortermajast erinevaid lõhkainega seotud esemeid, juhtunuga seoses on kinni peetud üks inimene.

Pilt: Scanpix

Õismäe korterist leiti erinevaid lõhkainega seotud esemeid

Toimetaja: Toomas Raag

Kaitsepolitsei leidis Õismäe tee kortermajast erinevaid lõhkainega seotud esemeid, juhtunuga seoses on kinni peetud üks inimene.

Kaitsepolitsei lõpetas kolmapäeval kella 9 ajal menetlustoimingud Tallinnas Õismäe tee kortermajas ning majast evakueeritud inimesed saavad koju tagasi, edastasid kaitsepolitsei ja Põhja ringkonnaprokuratuur.

Juhtum on seotud lõhkeaine ebaseadusliku käitlemisega ning inimeste ohutuse tagamiseks evakueeriti inimesed kortermaja ühest trepikojast.

Korteris oli erinevaid lõhkainega seotud esemeid. Kaitsepolitsei büroo juht Tõnu Miilvee sõnul on ohtlikud asjad viidud kortermajast ohutusse kohta. "Paraku lõhkeainega seotud uurimistoimingutel tuleb äärmiselt ettevaatlik olla, mis vahel võib tähendada pikki töötunde ning inimestele mõningast ebamugavust," ütles Miilvee BNS-le. "Usun, et kokkuvõttes läks inimestel Õismäe teel hästi, et suur oht on kõrvaldatud ning selle hind on seekord kodust eemal veedetud öö." 

Juhtumi osas on käsil kriminaalmenetlus lõhkaine ebaseadusliku käitlemise uurimiseks. Kinni on peetud samas kortermajas elanud mees ning kontrollitakse teiste inimeste võimalikku seotust kuriteoga.

Menetlust juhtiv prokurör Eneli Laurits sõnas, et lõhkeaine käitlemine suures kortermajas on erakordselt ohtlik ning prokuratuur suhtub sellistesse kuritegudesse väga tõsiselt.

"Oma käitumisega ohustas kahtlustatav potentsiaalselt kõigi majaelanike elu ning tervist. Kriminaalmenetluse käigus vajavad paljud asjaolud veel väljaselgitamist, kuid hetkel kogutud tõendid annavad kindlasti aluse prokuratuuril taotleda kahtlustatava uurimise ajaks vahi alla võtmist," lisas Laurits.

Haabersti linnaosavalitsus tagas öömaja neile, kes ööseks koju ei saanud. Inimeste majutamisel oli abiks ka Pirita linnaosavalitsus.

Laadimine...Laadimine...