Olgem juhid, kuid jäägem  ka inimesteks

Tallinna linnavalitsus otsustas koroonaviiruse leviku mõjude tõttu loobuda linnavalitsuse liikmete palgatõusust – ehk palkade indekseerimisest.

Pilt: Scanpix/ Foto on illustreeriv

Olgem juhid, kuid jäägem ka inimesteks

Pealinn

Tallinna linnavalitsus otsustas koroonaviiruse leviku mõjude tõttu loobuda linnavalitsuse liikmete palgatõusust – ehk palkade indekseerimisest.

Ajal, kui koroonakriisi tõttu on ettevõtted raskustes, olnuks palgatõus ebaeetiline. Head eeskuju järgis umbes päev hiljem president Kersti Kaljulaid, kes seadusega ette nähtud palgatõusuga otsustas toetada koroonaviirushaiguse mõju leevendamist. Kindlasti oli see samm palju sisukam kui tema üleskutse hakata õhtul mobiiltelefoniga vehkima.

Üldiselt on Kadriorgu iseloomustanud koroonakriisi ajal pikk ja sügav vaikus. 13. märtsil oli endine ajakirjanik ja praegune turismiettevõtja Aldo Maksimov esinenud üleskutsega, et kõrgemapalgalised või jõukamad võiksid kriisi mõjude all kannatajatega solidaarsust ilmutada. Viljatule pinnale see üleskutse seega ei langenud, nii annetas energiaärimees Kristjan Rahu 100 000 eurot Saaremaa koroonakriisiga toimetulekuks.

Muidugi poleks paha võtta eeskuju paljudelt riigijuhtidelt ajaloos, kes rasketel aegadel solidaarsusest rahvaga lihttööd teinud. Mitte kümneks minutiks piltnikele poseerimiseks, vaid päriselt. Meie president naiskodukaitsjatel või kaitseliidul piiripunktis abiks – miks mitte.

Laadimine...Laadimine...