Omavalitsused pole abi vajavate noorte vastu huvi tundnud

Tänavu mais noortegarantii tugisüsteemiga liitunud omavalitsused pole siiamaani potentsiaalselt abivajavate noortega ühendust võtnud ja selleks avatud infosüsteemi kasutanud.

Pilt: Scanpix/foto on illustreeriv
Eesti

Omavalitsused pole abi vajavate noorte vastu huvi tundnud (1)

Toimetas: Triin Oja

Tänavu mais noortegarantii tugisüsteemiga liitunud omavalitsused pole siiamaani potentsiaalselt abivajavate noortega ühendust võtnud ja selleks avatud infosüsteemi kasutanud.

Omavalitsuste ametnikele anti taotluse alusel õigused STAR infosüsteemis noortegarantii tugisüsteemi mooduli kasutamiseks. Taotluse esitamisega kinnitasid omavalitsused, et asuvad noortegarantii tugisüsteemi kasutama ning et omavad selleks piisavalt ressurssi, vahendas BNS.

Teisisõnu anti omavalitsustele õigus kasutada noortegarantii tugisüsteemi tingimusel, et nad seda ka tegelikult teevad. See tingimus tuleneb andmekaitsenõuetest - abivajavatest noortest nimekirja loomine on lubatud üksnes juhul, kui seda nimekirja tõesti kasutatakse noorte aitamiseks.

"Meile teadaolevalt ei ole teie kohalikus omavalitsuses STAR-i andmekoosseisu tekkinud noortega ühendust võetud, mistõttu juhime tähelepanu, et andmekoosseis STAR-is on kättesaadav kuni 15. oktoobrini," märkis sotsiaalministeeriumi tööala asekantsler Sten Andreas Ehrlich omavalitsustele saadetud meeldetuletuses.

Seetõttu soovitab ministeerium omavalitsustel enne seda tähtaega asuda tugisüsteemi sihipäraselt kasutama ning ühtlasi selgitada, millistel põhjustel pole seda seni tehtud ning millal potentsiaalselt abivajavate noortega kontakti võtmist alustatakse.

Ministeerium soovib omavalitsustelt tagasisidet, et noortegarantii tugisüsteemi edaspidi täiendada ja et vajadusel selgitada andmekaitse inspektsioonile, miks on andmekaitsenõudeid rikutud.

Ministeeriumi meeldetuletus on adresseeritud Rakvere, Põltsamaa, Rõuge, Rapla, Lüganuse, Saue ja Viljandi vallavalitsusele ning Pärnu ja Sillamäe linnavalitsusele.

1 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...