ONKOLOOG LINNA ARSTIDE MAJAST:  Soodne korter ja pere hoiavad mind siin!

"Igale inimesele on tähtis teadmine, et teda vajatakse ja toetatakse," selgitas arstide-õde majas elav onkoloog Tiina Tuul, kelle sõnul on selle maja juures olulisim teadmine, et linn hoolib meditsiinitöötajatest. "Saime soodsa eluaseme, lähedal on ka mänguväljakuga Männi park, kuhu on hea viia lapsi jalutama."

Pilt: Albert Truuväärt

ONKOLOOG LINNA ARSTIDE MAJAST: Soodne korter ja pere hoiavad mind siin! (1)

Oliver Õunmaa

"Igale inimesele on tähtis teadmine, et teda vajatakse ja toetatakse," selgitas arstide-õde majas elav onkoloog Tiina Tuul, kelle sõnul on selle maja juures olulisim teadmine, et linn hoolib meditsiinitöötajatest. "Saime soodsa eluaseme, lähedal on ka mänguväljakuga Männi park, kuhu on hea viia lapsi jalutama."

Ida-Tallinna keskhaigla onkoloog Tiina Tuul on üks neist arstidest, kes elab arstide-õdede majas, mis sai äsja aastaseks. Erinevalt paljudest teistest meedikutest pole tema oma perega välismaale tööle ja elama kolinud. "Soodsam eluase hoiab kindlasti mind siin linnas," ütles Tuul. "Mu pere on siin, mu kodu on siin."

Tuul rääkis, et kuigi vabaturul on palju eri hinnaga, eri suuruses ja eri seisus kortereid, tõi teda linnamajja hoone parem seisukord ja soodsam hind. "Meie kahetoaline korter pole küll suur ja eks kunagi tuleb ka meie päris isiklik kodu, kuid praegu sobib selline üürikorter. Meie maja lähedal asub ka Männi park ja mänguväljak, kuhu on hea viia lapsi jalutama."

Koos saavutatud edu

Onkoloogi sõnul on arstide-õdede majas väga sõbralikud ja toredad naabrid. "Olen leidnud endale siit hea tuttava, kes on samuti arst," selgitas ta. "Räägime kooliajast, jagame kogemusi ja arvamusi, mis töö käigus ette tulnud. Soola-suhkrut pole olnud vaja naabritelt laenata, aga kui juhtun üksinda kaheaastase ja viiekuuse lapsega neljandale korrusele liikuma, siis nii mõnigi tuleb appi ja kergendab minu koormat poole võrra. Mõni nädal tagasi jalutasime lastega õues maja ees, kui ühtäkki lasi naabritüdruk akna kaudu niidi otsas minu tütreni kommi. Me ei tunne neid isiklikult, oleme koridoris teretanud, siiski soovis see tüdruk oma komme meiega jagada."

Praegu lapsepuhkusel viibiv Tuul selgitas, et tema perele on soodne üürikorter väga oluline ka seetõttu, et ühel pere toitjal on õpingud veel pooleli. "Mu abikaasa õpib praegu ka täiskoormusel ülikoolis ning saab selle kõrvalt vaid poole kohaga tööl käia," rääkis arst. "Usun, et iga inimese jaoks on tähtis teadmine, et teda vajatakse ja seega toetatakse. Kõige olulisem arstide ja õdede maja juures ongi fakt, et linn hoolib meie olemasolust ja toetab meid, annab rendile soodsa eluaseme. Usun, et kõik need inimesed, kes siin elavad, tunnevad, et just neid ja nende töö olulisust on märgatud ja nad on siin linnas kellelegi tähtsad ja vajalikud.

Saaksime ka tagasihoidlikumates tingimustes elatud või mõne muu kulutuse pealt kokku hoida, aga teades, et linn pakub puhast, mugavat, meile heas asukohas ja loomulikult turuhinnast oluliselt soodsamat eluaseme, hindan ma seda kõrgelt. Ma ei võta seda kui midagi enesestmõistetavat, pole ju kellegi kohustus meile kodu pakkuda."

Onkoloogi eriala juures meeldib Tuulele see, et ta saab pakkuda patsientidele ja nende lähedastele lisaks nähtava haiguse ravile ka vaimset tuge. "Iga ravim suures koguses on mürk. Mulle meeldib mõelda ja öelda patsientidele, et ka teie peate nüüd pingutama, olema positiivne, lootusrikas, tegema just nii ja nii," rääkis Tuul. "Ütlen tavaliselt patsientidele, et "me teeme seda koos, mina üksinda ei jõua". Ja kui meil on positiivsed ravitulemused, siis see tunne on minul ka selline, et me oleme tublid olnud, saavutasime seda ju koos."

Ennastki peab hoidma

Vähihaiged vajavad väga palju oma haigusega seotud infot. "Suhtlemist on töös palju. Onkoloogias on arstile raske just vaimne osa," ütles Tuul. "Patsiendid vajavad empaatiat, kuid meie ei tohi sealjuures ennast ära unustada ja kaotada. Me ei saa võtta määramata ajaks puhkust, kui meil on raske tööpäev olnud, homme ootavad meid taas uued patsiendid. Mulle meeldivad väljakutsed ja neid on igas tööpäevas palju. Arvan, et iga eriala arsti töö on tähtis."

Kuigi Tuulel on kodus väikeste lastega palju tegemist, teab ta, mis teda pärast tööpäeva turgutab. "Mulle meeldib oma meeli hästi tundma panna, selleks sobivad head lõhnad, hea toit ja hea muusika," rääkis ta. "Näiteks kui tulen koju, küpsetan õunakooki, tuba on koogilõhna täis ja kuulan oma lemmikmuusikat."

Tuul toonitas, et tulemuslikuma vähiravi ja ellujäämise nimel võiksid patsiendid tulla arsti vastuvõtule vähemalt kaebuste tekkides. "Ei tohi kannatada nädalaid, kuid, isegi aastaid, ja mõelda, et küll läheb üle," selgitas arst. "Ei tohi ka mõelda, et ma ei lähe arsti juurde, sest kui mu kasvajat hakatakse puutuma, siis see levib laiali. Kas perearst või eriarst peab otsustama, millest on patsiendi kaebused põhjustatud ja kas lisauuringud on vajalikud. Nii mõnigi varajaselt avastatud kasvaja võib olla ravitav."

Tuule sõnul võib ta oma töökohaga Ida-Tallinna keskhaiglas rahule jääda. "Selle koha, kus töötan, teevad eriliseks kaastöötajad ja töökliima," kinnitas ta. "Lähen rõõmuga tööle ja naudin inimeste pühendumist oma tööle, igaüks panustab nii nagu vähegi suudab ja oskab. Eesmärk on meil ühine."

1 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...