Ööpäevaga lisandus kaheksa koroonapositiivset testi tulemust

Tänase seisuga vajab Eestis koroonaviiruse tõttu haiglaravi kolm inimest, juhitaval hingamisel pole ühtegi patsienti. Haiglates om lõpetatud 391 koroonaviiruse haigusjuhtumit 378 inimesega.

Pilt: Ilja Matusihis/ Foto on illustreeriv

Ööpäevaga lisandus kaheksa koroonapositiivset testi tulemust

Toimetaja: Sandra Lepik

Tänase seisuga vajab Eestis koroonaviiruse tõttu haiglaravi kolm inimest, juhitaval hingamisel pole ühtegi patsienti. Haiglates om lõpetatud 391 koroonaviiruse haigusjuhtumit 378 inimesega.

Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 481 haigust COVID-19 põhjustava SARS-CoV-2 viiruse esmast testi, lisandus kaheksa positiivset testi tulemust.

Rahvastikuregistri andmete järgi laekus kolm positiivset testi tulemust Ida-Virumaale (kaks Narva linna), kolm Harjumaale (kaks Tallinnasse), üks Läänemaale ja üks Tartumaale. Kaks nakatunut lisandus eile tuvastatud Ida-Viru koldele (kokku viis inimest).

Ühel juhul toimus nakatumine töökohal ja inimene oli juba varasemat kontaktsena jälgimisel, teisel juhul tuvastati nakatumine enne plaanilist operatsiooni, kolmandal juhul toimus nakatumine peresiseselt ning neljandal juhul toodi nakkus välismaalt. Kahe inimese juhul on nakatumise päritolu hetkel teadmata.

Tänase seisuga vajab Eestis koroonaviiruse tõttu haiglaravi kolm inimest, juhitaval hingamisel pole ühtegi patsienti. Uusi surmajuhtumeid ööpäeva jooksul ei lisandunud. Kokku on Eestis koroonaviirus nõudnud 69 inimese elu. Tänaseks on haiglates lõpetatud 391 COVID-19 haigusjuhtumit 378 inimesega.

Tänase seisuga on tervenenud 1 889 inimest. Neist 1 427 inimese haigusjuhtum on lõpetatud (75,5%), 462 inimese puhul (24,5%) on positiivsest testist möödunud rohkem kui 28 päeva ja inimene ei viibi haiglaravil, st ootab tervenemise kinnitamist. 

Eestis on kokku tehtud enam kui 111 tuhat esmast testi, nendest 2011 ehk 1,8 protsenti on olnud SARS-CoV-2 viiruse suhtes positiivsed. Koroonatestide täpsemat statistikat saab vaadata siit

Terviseamet tuletab meelde, et COVID-19 põhjustava koroonaviiruse SARS-CoV-2 leviku vältimiseks endiselt nii hoolikalt käsi pesta, haigena koju jääda kui kaaskodanikele piisavalt hingamisruumi jätta. Koroonaviirus levib nakkuslikult inimeselt tervele eelkõige lähikontakti teel. Lähikontaktiks loetakse olukorda, kus inimesed on 15 minuti vältel teineteisele lähemal kui 2 meetrit.

COVID-19 on piisknakkushaigus, mida põhjustab aevastamisel ja köhimisel inimeselt inimesele ning saastunud pindade ja pesemata käte kaudu leviv SARS-CoV-2 viirus.

Laadimine...Laadimine...