Ööpäevaga lisandus üheksa koroonapositiivset testitulemust

Kaks Harjumaa juhtumit on seotud Tartuga – ühel juhul on nakatunu varasem lähikontakne ning teine nakatunu käis Tartus 31.07 peol ööklubis Maasikas.

Pilt: Ilja Matusihis/ Foto on illustreeriv

Ööpäevaga lisandus üheksa koroonapositiivset testitulemust

Toimetaja: Sandra Lepik

Kaks Harjumaa juhtumit on seotud Tartuga – ühel juhul on nakatunu varasem lähikontakne ning teine nakatunu käis Tartus 31.07 peol ööklubis Maasikas.

Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 1 493 haigust COVID-19 põhjustava SARS-CoV-2 viiruse esmast testi, millest üheksa testi tulemus osutus positiivseks. 

Rahvastikuregistri andmete järgi laekus kuus positiivset testi tulemust Tartumaale (neli neist Tartu linna), kaks Harjumaale (üks Tallinna) ja üks Valgamaale. Mõlemad Harjumaa juhtumid on seotud Tartuga – ühel juhul on nakatunu varasem lähikontakne ning teine nakatunu käis Tartus 31.07 peol ööklubis Maasikas. Kaks ööpäeva jooksul tuvastatud Tartu juhtumit on seotud varasemate nakatunutega - ühel juhul on tegemist kordustestiga ning ülejäänud juhtudel on nakatumise allikas veel selgitamisel.

Epidemioloogiliste uuringute käigus on terviseamet tuvastanud, et ööklubi Vabank koldega on hetkel seotud 37, ööklubi Naiiviga 19 ja ööklubi Shootersiga 18 nakkusjuhtu.

Tänase seisuga vajab Eests koroonaviiruse tõttu haiglaravi üheksa inimest, juhitaval hingamisel on üks patsient. Uusi surmajuhtumeid ööpäeva jooksul ei lisandunud. Kokku on Eestis koroonaviirus nõudnud 63 inimese elu. Tänaseks on haiglates lõpetatud 396 COVID-19 haigusjuhtumit 383 inimesega. 

Tartus viib testimise koostööpartner Qvalitas arstikeskus testimistelgi alates 12.08 uuele aadressile, Lauluväljaku kõrvale, aadressile Laulupeo pst 25. 

Tänase seisuga on tervenenud 1 968 inimest. Neist 1 494 inimese (75,9%) haigusjuhtum on lõpetatud, 474 inimese puhul (24,1%) on positiivsest testist möödunud rohkem kui 28 päeva ja inimene ei viibi haiglaravil ehk ootab tervenemise kinnitamist. 

Eestis on kokku tehtud ligi 128 tuhat esmast testi, nendest 2 167 ehk 1,7 protsenti on olnud SARS-CoV-2 viiruse suhtes positiivsed. Koroonatestide täpsemat statistikat saab vaadata siit

Kuidas peatada koroonaviiruse levik?

· Kõige efektiivsem meede nakkuse vältimiseks on distantsi hoidmine.

· Rahvarohketes kohtades ja eriti siseruumides, kus ei ole võimalik teiste inimestega distantsi hoida, on soovitav kanda ka maski.

· Kinniseid rahvarohkeid kohti tuleks võimalusel vältida.

· Järgida tuleb kätehügieeni ehk teisisõnu: käsi tuleb pesta tihti.

· Kätepesuks tuleb kasutada sooja vett ja seepi, avalikes kohtades alkoholipõhist käte desinfitseerimisvahendit.

· Aevastamisel või köhimisel tuleb oma suu ja nina katta ühekordse salvrätiga. Kasutatud salvrätt tuleb koheselt visata prügikasti ja seejärel käed puhastada. Salvrätikut puudumisel kasuta oma varrukat (küünarvarre osa), mitte paljast kätt.

· Haigena tuleb püsida kodus, seda ka kergete sümptomitega.

· Mistahes haigussümptomite puhul tuleb kahtlustada koroonaviirust ja helistada oma perearstile.

 

COVID-19 on piisknakkushaigus, mida põhjustab aevastamisel ja köhimisel inimeselt inimesele ning saastunud pindade ja pesemata käte kaudu leviv SARS-CoV-2 viirus.

Lisainfot COVID-19 kohta leiab terviseameti veebi- ja Facebooki-lehelt.

Laadimine...Laadimine...