Ööpäevaga lisandus vaid kaks koroonapositiivset testi tulemust

Tänase seisuga vajab Eestis koroonaviiruse tõttu haiglaravi 4 inimest, juhitaval hingamisel on 1 patsient. Kokku on Eestis koroonaviirus nõudnud 69 inimese elu.

Pilt: Ilja Matusihis/ Foto on illustreeriv

Ööpäevaga lisandus vaid kaks koroonapositiivset testi tulemust (1)

Toimetaja: Sandra Lepik

Tänase seisuga vajab Eestis koroonaviiruse tõttu haiglaravi 4 inimest, juhitaval hingamisel on 1 patsient. Kokku on Eestis koroonaviirus nõudnud 69 inimese elu.

Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 769 haigust COVID-19 põhjustava SARS-CoV-2 viiruse esmast testi, lisandus 2 positiivset testi tulemust. 

Rahvastikuregistri andmete järgi laekus üks positiivne testi tulemus Ida-Virumaale (Narva linna) ja üks Harjumaale (Tallinnasse). Mõlemad positiivsed isikud andsid testi seoses plaanilisele ravile minekuga. Nakatumise asjaolud on välja selgitamisel. 

Tänase seisuga vajab Eestis koroonaviiruse tõttu haiglaravi 4 inimest, juhitaval hingamisel on 1 patsient. Uusi surmajuhtumeid ööpäeva jooksul ei lisandunud. Kokku on Eestis koroonaviirus nõudnud 69 inimese elu.

Tänaseks on haiglates COVID-19 haigusjuhtum lõpetatud 389 juhul 376 inimesega. 

Tänase seisuga on tervenenud 1 829 inimest. Neist 1 393 inimese haigusjuhtum on lõpetatud (76,2%), 436 inimese puhul (23,8%) on positiivsest testist möödunud rohkem kui 28 päeva ja inimene ei viibi haiglaravil, st ootab tervenemise kinnitamist.

Eestis on kokku tehtud enam kui 106 tuhat esmast testi, nendest 1 989 ehk 1,9 protsenti on olnud SARS-CoV-2 viiruse suhtes positiivsed. Koroonatestide täpsemat statistikat saab vaadata siit

Terviseamet tuletab meelde, et COVID-19 põhjustava koroonaviiruse SARS-CoV-2 leviku vältimiseks endiselt nii hoolikalt käsi pesta, haigena koju jääda kui kaaskodanikele piisavalt hingamisruumi jätta. Koroonaviirus levib nakkuslikult inimeselt tervele eelkõige lähikontakti teel. Lähikontaktiks loetakse olukorda, kus inimesed on 15 minuti vältel teineteisele lähemal kui 2 meetrit.

COVID-19 on piisknakkushaigus, mida põhjustab aevastamisel ja köhimisel inimeselt inimesele ning saastunud pindade ja pesemata käte kaudu leviv SARS-CoV-2 viirus.

1 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...