Öösel käib politseiauto vanalinna nagu marsruuttakso

Raekoja platsi baariomanikud tegid öörahu valvamiseks ühingu, samas kui Bermuda kolmnurga läbupaigad lasevad klientidel endiselt lärmata.

Öösel käib politseiauto vanalinna nagu marsruuttakso

Raekoja platsi baariomanikud tegid öörahu valvamiseks ühingu, samas kui Bermuda kolmnurga läbupaigad lasevad klientidel endiselt lärmata.

Vanalinna päevade raames eile Hopneri majas toimunud konverents „Rahutu vanalinn" rääkis elanikke häirivast lärmist, mis kostab öötundidel vanalinna baaridest. Sagedased peod muudavad pealegi vanalinna tänavad öösel väga ohtlikeks.

Kesklinna politseiosakonna juht Kaido Saarniit rääkis, et vanalinn on Tallinna kõige kriminogeensem paik. „Seal pannakse toime kõige rohkem õigusrikkumisi nädalalõppudel," märkis Saarniit. „Vanalinna käib politseiauto öötundidel nagu marsruuttakso, tuues iga natukese aja tagant jaoskonda aina uusi ja uusi korrarikkujaid."

Ettevõtja ning vanalinna elanik Vello Leitham aga tõi eeskujuks, kuidas kohalikud lõbustuskohtade omanikud ja juhid suutsid vähemalt Raekoja platsil öise lärmi maha suruda, ehkki lõbustuskohad töötavad. „Öötundidel lihtsalt väldime igasuguse välja kostva müra tekitamist,“ selgitas Leitham, kes on ise üks asja eestvedaja. „Koondasime Raekoja platsi baariomanikud mitteformaalseks ühinguks, mis ühiselt öörahu üle valvab. Kui keegi meist rahu rikub, kutsume ta korrale. Tänu sellele pole me viimasel ajal Raekoja platsis ühtegi elanike kaebust olnud."

Samasuguse ettevõtjate ühisrinde soovitas Leitham luua ka Bermuda kolmnurgas ehk Suur-Karja, Väike-Karja, Müürivahe ja Vana-Posti tänavate vahelise alal, kus öösiti kõige kärarikkam ja ohtlikum paik.

Kesklinna vanem Mihhail Korb oli nõus, et baariomanikud võiksid tõesti ka ise lärmi ära hoidmiseks midagi ette võtta. „Öine pidutsemine eriti just Suur-Karja tänaval asuvate baaride ümbruses on tõsine probleem,“ märkis Korb. „Seda ainult administratiivsete vahenditega ehk käskude-keeldudega ei saagi lahendada."

Linnaplaneerija Madle Lippus arvas, et peaks aktiivse elu piirkonda Tallinnas hoogsalt laiendama, et see ei piirduks ainult vanalinnaga. „Kui öiste pidutsejate hulgad suurema territooriumi peale ära jaotada, oleks ka vanalinnas öist läbu vähem," lausus Lippus.

Laadimine...Laadimine...