Open House Tallinn avab ligi 30 arhitektuuriliselt põnevat hoonet

"Tänavuse programmi üheks magnetiks kujuneb tõenäoliselt Linnahall, mille uste avanemist ootasid kõik väga juba eelmisel aastal - siis käisid seal aga ettevalmistused filmi "Tenet" võteteks," ütleb üks Open House Tallinna produtsentidest Maria Kristiin Peterson.

Pilt: Mats Õun

Open House Tallinn avab ligi 30 arhitektuuriliselt põnevat hoonet

Toimetaja: Toomas Raag

"Tänavuse programmi üheks magnetiks kujuneb tõenäoliselt Linnahall, mille uste avanemist ootasid kõik väga juba eelmisel aastal - siis käisid seal aga ettevalmistused filmi "Tenet" võteteks," ütleb üks Open House Tallinna produtsentidest Maria Kristiin Peterson.

11.-12. juulil toimub Tallinnas arhitektuurisündmus Open House, mis avab uksed kohtadesse kuhu muidu ei pääse ja pakub kõigile huvilistele tasuta nii eesti- kui ka venekeelseid ekskursioone.

Sel aastal avavad huvilistele uksed ligi 30 kohta, mille seast leiab erinevaid hooneid Tallinna põnevates piirkondades. Näiteks on avatud renoveerimisel olevad hooned Noblessneris ja katusekorter Rotermanni kvartalis, totaalse muutumise läbi teinud Kopli liinid, ainulaadne merekonteineritesse ehitatud Hektor Konteinerhotell Kalamajas. Aga ka linnapildis väga hästi tuntud objektid nagu Linnahall, Vene kultuurikeskus, Nõmme suusahüppetorn ja mitmed kirikud.

Tallinna nägu muutnud arendused

"Ka ennustame suurt publikuhuvi viimastel aastatel Tallinna nägu väga palju muutnud arenduste vastu, milleks on Porto Franco, Noblessner, Rotermanni kvartal ja Kopli liinid. Rotermannis avab uksed Refleks Designi kontor elevaatorihoone katusel asuvas klaasist juurdeehituses; kunagi kurikuulsatel Kopli liinidel saab nüüd ringi jalutada kaunis ja turvalises elukeskkonnas ja uhiuuel rannapromenaadil," ütles Peterson.

Open House on sündmus, mis on mõeldud ennekõike Tallinna elanikele oma kodulinna avastamiseks ning lisaks eestikeelsetele ekskursioonidele pakub Open House Tallinn sel aastal ka venekeelseid ekskursioone Linnahalli, Porto Francosse, Vene Kultuurikeskusesse ja Kultuurikatlasse.

Open House’i programmist on võimalik osa saada nii külalisena kui ka vabatahtlikuna ekskursioone läbi viies või külalisi suunates. Vabatahtlikeks oodatakse kõiki kultuuri- ja arhitektuuriuvilisi inimesi, vanusel ja õpitud erialal ei ole tähtsust.

Möödunud aastal osales ligi 5000 tallinlast

1992. aastal Londonis esmakordselt toimunud arhitektuurisündmus Open House on levinud tänaseks viiele kontinendile ning selle populaarsuse põhjus on lihtne: üritus annab võimalus astuda sisse oma kodulinna muidu avalikkusele suletud majadesse ja heita pilk linnale täiesti uue nurga alt.

Open House Tallinn toimus esmakordselt aprillis 2019 ja sündmusel osales ligi 5000 tallinlast.

Kõige populaarsemaks Open House’i objektide hulgas kujunes eelmisel aastal Rotermanni kvartalis asuv katuseterrassiga korter, mida kahe päeva jooksul toimunud ekskursioonidel külastas lõpuks kokku 537 inimest. Külastatavuse esikolmikusse mahtusid veel Lutheri masinasaal ja Äripäeva toimetus 357 külastajaga ning EKA uus hoone 347 huvilisega.

Kogu Open House Tallinn 2020 programmiga saab tutvuda ja ka vabatahtlikuks registreeruda kodulehel www.openhousetallinn.ee.

OPEN HOUSE

Open House sai alguse Londonis 1992. aastal ning täna korraldatakse sündmust enam kui 40 linnas üle maailma. Tallinnale lähimad Open House Worldwide organisatsiooniga liitunud ja sündmust korraldavad linnad on Helsingi ja Vilnius.

Loe lisaks: openhouseworldwide.org

Open House Tallinn partnerid on:  Briti Nõukogu, Eesti Kultuurkapital, Kultuuriministeerium, Ruukki, Velux, Fund Ehitus.

Facebook: @OpenHouseTallinn

Instagram: @openhousetallinn

Hashtag:#openhousetallinn2020

 

 

 

 

Laadimine...Laadimine...