"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Osa Pikast tänavast muutub kunstigaleriiks (0)
25. november 2020
Albert Truuväärt

"Mina kutsun inimesi turvaliselt Vanalinna jalutama ja vaateaknaid imetlema. Alates esimesest advendist kuni 10. jaanuarini muutub üks osa Pikast tänavast ööpäevaringselt avatud ja valgustatud kunstigaleriiks," rääkis Tallinna ettevõtlusameti turismiosakonna juhataja Evelin Tsirk.

Kunstigalerii moodustavad tema sõnul Pika tänava hoonete vaateaknad. “Need on hooned, mis jäävad vahemikku Maiasmoka kohvikust kuni Vaimu tänavani ja üks vaateaken saab imetlemiseks olemas olema ka Nunne tänava alguses,” selgitas Tsirk.

Kokku saab selliseid vaateaknaid olema kuus kuni seitse ning näha saab Tsirki sõnul väga erinevaid ja väga põnevaid ekspositsioone. “Muinasjutuline ja pitsiline jõuluaken valguse ja varju mängudega – näiteks kleidid, mis on ära valgustatud põneval moel. Ja 3D-maalid, mis heidavad valgust ka tänavale,” kirjeldas Tsirk. Vaateakende projektile annavad tema sõnul elu kunstitudengid Eesti Kunstiakadeemiast, tegevad kunstnikud ning moekunstnike ühenduse ja Antoniuse gildi liikmed.

Minikontserdid Viru tänava vaateakendel

Kui epidemioloogiline olukord lubab, siis hakkavad Viru tänava vaateaknad Tsirki sõnul üllatama vanalinnas jalutajaid neljal advendi nädalavahetusel sellega, et hakkavad viivuks elama läbi tantsu ja muusika. “Praeguste plaanide järgi 29. novembril ja 19. detsembril kell neli pealelõunal hakkavad Viru tänava vaateaknad musitseerima ja see tähendab, et vaateakendel toimuvad väiksed armsad kontserdid, mis toovad möödujateni muusikat klassikast kuni popi ja džässini,” rääkis Tsirk.

Kõik see muusika saab tema kinnitusel olema kantud jõulumeeleolust. Iga lava ehk siis iga vaateaken lööb särama vaid suhteliselt lühikeseks viivuks, umbes veerand tunniks ja ühe kontserdi pikkus ei saa olema üle tunni. Kunstiprogrammi paneb kokku Siim Aimla koostöös Georg Otsa muusikakooli õpilastega. Lisaks annavad aknakontserdid ka muusikud Helin-Mari Arder ja Swingin’ Sisters.

“5. ja 12. detsembril samamoodi algusega kell neli pealelõunal saab aga imetleda tantsivaid aknaid ja tantsulavaks muutunud akendel näeb siis Eesti Tantsuagentuuri tantsukooli noori tantsijaid,” rääkis Tsirk. Programm saab tema kinnitusel olema väga mitmekesine, on nii balletti kui kaasaegset tantsu ja ka need aknad saavad vaatajatele nähtavaks vaid suhteliselt lühikeseks viivuks.

See vanalinna kunstiakende ja laulvate ja tantsivate ja musitseerivate akende projekt on üks osa Tallinna programmist “Muinasjutulised jõulud Vanalinnas”, mille kohta saab rohkem informatsiooni visittallinn.ee veebilehelt.

Soov tuua Vanalinna rohkem elu

Programm saab Tsirki sõnul teoks tänu koostööle nii linna kui ka vanalinna erinevate hoonete, omanike ja rentnike vahel. “Need omanikud ja rentnikud peavad väga oluliseks, et Vanalinna tuua rohkem kohaliku elu, tuua Vanalinna rohkem kohalikku kultuuri,” selgitas ta.

Lisaks on Kesklinna valitsus välja kuulutanud konkursi Vanalinna ja kesklinna majade akende ja uste kaunistamiseks. “Ka see kannab tegelikult seda eesmärki, et loome ühiselt mõnusa jõulumeeleolu ja teeme oma linnasüdame veelgi kaunimaks,” rääkis Tsirk.

 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.