Ott Lepland toetab kontsertiga Eesti lipu keskuse rajamist

"Mul on hea meel, et saan oma muusikaga ka head teha, lauldes nii kirikute toetuseks kui ka katsudes pakkuda inimestele neil kontsertidel palju hingestatud emotsioone," ütles armastatud laulja Ott Lepland. 

Pilt: Ilja Matusihis

Ott Lepland toetab kontsertiga Eesti lipu keskuse rajamist

Toimetaja: Sandra Lepik

"Mul on hea meel, et saan oma muusikaga ka head teha, lauldes nii kirikute toetuseks kui ka katsudes pakkuda inimestele neil kontsertidel palju hingestatud emotsioone," ütles armastatud laulja Ott Lepland. 

Lepland annetab täna Otepää Maarja kirikus algava viirusekriisi järgse esimese kontserdisarjaga Eesti kirikute toetuseks. Otepää kontserdikülalised toetavad piletirahaga rahvuslipu keskuse rajamist selle sünnikohta - pastoraadi ajaloolisesse hoonesse. 

"Mul on hea meel, et saan oma muusikaga ka head teha, lauldes nii kirikute toetuseks kui ka katsudes pakkuda inimestele neil kontsertidel palju hingestatud emotsioone ning anda võimalus võtta aeg maha oma igapäevastest argitoimetustest. Üheskoos publikuga saame Eesti kultuurielu ja maapiirkonnad uuesti elule äratada," ütles Lepland. 

Üheksas kirikus esitatav soolokava "Taevas puutub maad" levitab sõnumit, et kirikud avasid viirusekriisi võitmise järel külastajatele uksed. "Olen Otile väga tänulik, et tema tuli esimesena appi, sest pühakojad üle Eesti vajavad tähelepanu ja toetust," selgitas Kirikufondi toetaja Laine Randjärv. "Kirik seisab traditsiooniliselt meie vaimuelu keskpunktis ning me kutsume inimesi taas uksi avama."

Iga kontsert toetab toimumiskohaks oleva kiriku eesmärke, milleks Otepääl kujunes eestlaste rahvusliku eneseteadvuse nurgakivina püsiva rahvuslipu austamine. Otepää kogudus kasutab Ott Leplandi kontserdist laekunud tulu, et kujundada kiriku pastoraat Eesti lipu keskuseks. "Me soovime muuhulgas ka, et läbi ajaloo mitmeid vastandlikke rolle täitnud pastoraat saaks algupärase väljanägemise nagu Jakob Hurda ajal," selgitas Otepää kiriku diakon Marko Tiirmaa. "Kontserdist saadav tulu läheb Otepää ajaloolise pastoraadi renoveerimise alustamiseks, rajamaks mitmeotstarbeline keskus, kus Eesti lipu ajaloo eksponeerimisele lisaks saab ka koolitusi ja seminare korraldada."

Kontserdisarja korraldaja ja Kirikufond paluvad külalistelt mõistvat suhtumist seoses avalikele üritustele tänavu suveks kehtestatud reeglite- ga ning saabuda kontsertidele pisut varem, et kõik enesele sobivad kohad leiaksid.

Igalt müüdud piletilt läheb 10% toimumiskoha kiriku toetuseks, 15% Eesti kirikute taastamiseks. Kirikufond kogub annetusi veebilehel. Annetada saab ka lühinumbritel: helistades 900 0002 - annetad 5 eurot, helistades 900 0003 - annetad 10 eurot ja helistades 900 0004 - annetad 25 eurot. Annetusnumbritega toetab Telia. 

Kontserdid toimuvad:

08.07. kl 19 Otepää Maarja kirik

09.07. kl 19 Paide Püha Risti kirik 

10.07. kl 19 Palamuse Püha Bartholomeuse kirik 

11.07. kl 18 Kärdla Püha Ristija Johannese kirik

15.07. kl 19 Valga Jaani kirik 

16.07. kl 19 Keila Miikaeli kirik 17.07 kl 19 Halliste Püha Anna kirik  

18.07. kl 18 Kambja kirik 

19.07. kl 18 Tõstamaa Maarja kirik

Laadimine...Laadimine...