Pääsküla siseskatepargis toimuvad ümberehitustööd

Pääsküla siseskatepargi ümberehitustööd algasid planeeritust paar kuud varem. Skatepark saab täiesti uue kujunduse ja kõik obstaaklid vahetatakse välja.

Pilt: Nõmme LOV

Pääsküla siseskatepargis toimuvad ümberehitustööd

Toimetaja: Toomas Raag

Pääsküla siseskatepargi ümberehitustööd algasid planeeritust paar kuud varem. Skatepark saab täiesti uue kujunduse ja kõik obstaaklid vahetatakse välja.

Nõmme linnaosa vanema Grete Šillise sõnul on hetkel võimalik positiivselt kasutada ära riigis kehtestatud eriolukorda ja teha korda Pääsküla sisehall. "Uue pargi kujunduses on saanud kaasa rääkida kõikide huvigruppide esindajad. Arvestatud on nii tõukeratturite, rulatajate kui ka BMX ratastel sõitjate arvamusega. Kõik noorte soovid said kirja ja omavaheliste läbirääkimiste tulemusel on uus park välja mõeldud. Oma sõna on sekka öelnud ka MTÜ Keerdtrepp, kes aktiivselt kasutab Pääsküla noortekeskuse skateparki treeningute läbiviimiseks," rääkis linnaosavanem. „Pargi kasutajad ise ütlevad, et sõitmine ühtedel ja samadel elementidel tüütab pikapeale ära. Eriolukorra lõppedes noortel võimalik veelgi ägedamas skatepargis oma vaba aega veeta." 

Renoveerimistööd lähevad maksma 25 000 eurot ja see sisaldab nii pargi ümberehitust kui ka valgustuse vahetust. Osa materjali ka taaskasutatakse. Pääsküla skatepark on ainus siseskatepark Tallinnas ja on oluline hoida seda värske ja uuenduslikuna. Eelmine põhjalik renoveerimine viidi läbi 2013. aastal, pisiparandusi tehti ka 2018. aasta suvel.

Pääsküla siseskatepargis viidi sel õppeaastal enne eriolukorra kehtestamist läbi näiteks ka Tallinna Pääsküla kooli, Nõmme linnaosa valitsuse, Pääsküla noortekeskuse ja MTÜ Keerdtrepi koostöös pilootprojekti, milles kombineeriti formaalõpe mitteformaalsega ning loodi võimalus koolinoortele valida huvitunnina ekstreemsporditunnid. Pääsküla kooli 4.-6. klasside õpilased said võimaluse osaleda huvitunni raames tõukerattatundides. Veebruaris toimunud Tallinna spordi- ja noorsooameti tunnustuskonkursi "Suured teod 2019" auhinnagalal pälvis projekt "Rattad alla" ka äramärkimist.

Märtsi keskpaigast alates on Pääsküla noortekeskus eriolukorra tõttu suletud, aga noorsootöötajad on kõigile noortele kättesaadavad sotsiaalmeediakanalite ja telefoni teel. Pääsküla virtuaalsed noortekeskused on avatud E-N 13.00-20.00, R 12.00-18.00. Tallinna noortekeskuste virtuaaltegevustega saab tutvuda siin: www.tallinn.ee/noorteinfo/noored-online-2

 

Laadimine...Laadimine...