Palgapakkumised kasvasid esimesel poolaastal 14%

"Paljud tööandjad olid tervisekriisi alguses sunnitud peatama abitöötajate ja teenindussektoris tegutsevate inimeste värbamise. Seetõttu suurenes ajutiselt spetsialistide tööpakkumiste osakaal," ütles CVKeskus.ee turundusjuht Henry Auväärt.

Pilt: Scanpix/ Foto on illustreeriv
Eesti

Palgapakkumised kasvasid esimesel poolaastal 14%

Toimetaja: Sandra Lepik

"Paljud tööandjad olid tervisekriisi alguses sunnitud peatama abitöötajate ja teenindussektoris tegutsevate inimeste värbamise. Seetõttu suurenes ajutiselt spetsialistide tööpakkumiste osakaal," ütles CVKeskus.ee turundusjuht Henry Auväärt.

Tööandjad pakkusid tänavu esimesel poolaastal töökuulutustel 14% kõrgemat palka kui 2019. aastal samal ajal, näitab tööportaali CVKeskus.ee statistika. Palgapakkumiste võrdlus tugineb rohkem kui 9000-l töökuulutusel, kus pakutav töötasu oli avalikult välja toodud.

Töökuulutustel pakutav keskmine brutopalga vahemik oli perioodil jaanuar – juuni 2020 a. alates 1197 eurot (aastane kasv +14%) kuni 1614 eurot (aastane kasv +12%). 2019. aasta samal perioodil jäi keskmine palgapakkumiste vahemik 1053 eurost kuni 1445 euroni. 

Kõige enam kasvasid esimesel poolaastal keskastmejuhtidele ja nii tipp- kui ka keskastme spetsialistidele mõeldud palgapakkumised. Tippspetsialistidele ja keskastmejuhtidele pakutav palk ulatus esimesel poolaastal keskmiselt kuni 2376 euroni ja keskastme spetsialistidel 1782 euroni. Kõige vähem kerkisid abitöötajatele ja oskustöölistele mõeldud palgapakkumised, kus kasv jäi alla 4%.

Abitöötajate värbamine lõpetati

"Töökuulutustel pakutav keskmine brutopalga vahemik jätkas kasvu ka teises kvartalis, kuid põhjuseks oli ootamatult hoopiski tervisekriisist tulenevad trendid tööturul," kommenteerib värsket palgastatistikat Auväärt.  

"Nimelt olid paljud tööandjad tervisekriisi alguses sunnitud peatama abitöötajate ja teenindussektoris tegutsevate inimeste värbamise. Seetõttu suurenes ajutiselt spetsialistide tööpakkumiste osakaal kõikidest tööpakkumistest, mis kergitas omakorda ka keskmist palgapakkumise suurust," selgitab värskeid palgatrende Henry Auväärt ja lisab, et spetsialistide tööpakkumised on seni tervisekriisile paremini vastu pidanud.

Tõenäoliselt keskmise palgapakkumise kasv lähikuudel siiski aeglustub, sest tööpakkumiste arv on taas kiirelt kasvama asunud – tervisekriisi kõige madalama tasemega võrreldes on tööpakkumiste arv kasvanud praeguseks 59%.

Palgavõrdluse statistika pärineb 9010-lt avaliku palgaga tööpakkumiselt, mis avaldati jaanuarist juunikuuni 2020. ja 2019. aastal Eesti suurimas tööportaalis CVKeskus.ee. Palgapakkumisena toovad tööandjad enamasti välja pakutava palgavahemiku, mitte ühe konkreetse töötasu numbri, sest lisaks põhipalgale mõjutavad pakutavat palka ka lisatasud. Lisaks kujunevad lõplikud tööülesanded vastavalt leitava töötaja oskustele ja kogemustele, mis samuti mõjutavad palgatingimusi.

Laadimine...Laadimine...