Parim naissportlane Epp Mäe: ma maadlen end ilusaks!

"Iga päev neli-viis tundi trenni ja kalorid kaovad nagu mühinal ning ilu tuleb," soovitab Tallinna parimaks naissportlaseks valitud Epp Mäe naistele, kuidas oma kehakaalu normis hoida. Mäe ise kaalub oma 170 cm juures 75 kg ja näeb välja sire ja sihvakas, kuid sellegipoolest on ta mitmele mehele maadlusmatil tuule alla teinud.

Pilt: Ragne Jõerand

Parim naissportlane Epp Mäe: ma maadlen end ilusaks! (1)

Ragne Jõerand

"Iga päev neli-viis tundi trenni ja kalorid kaovad nagu mühinal ning ilu tuleb," soovitab Tallinna parimaks naissportlaseks valitud Epp Mäe naistele, kuidas oma kehakaalu normis hoida. Mäe ise kaalub oma 170 cm juures 75 kg ja näeb välja sire ja sihvakas, kuid sellegipoolest on ta mitmele mehele maadlusmatil tuule alla teinud.

Kui peaks rahva hulgast üles leidma Eesti parima naismaadleja, kes läheb Eesti au kaitsma Rio de Janeiro olümpiamängudele, siis Eppu ei oskaks selles "patus" küll kahtlustada. Kaunis blond naine näeb pigem välja kui modell ega vasta sugugi stereotüüpsele ettekujutusele jõulisest mees-naisest. Hoolimata oma mehisest spordialast on Mäe väga naiselik.

Meestega matilt auhinnagalale

Tallinna parima sportlase auhinna galale tõttas Mäe niisamuti otse Kohtla-Järve rahvusvahelisest maadluslaagrist, kus tema oli ainukene naine. "Need poisid seal juba teavad, mis tulemused mul on ja oskavad sellega arvestada, aga on olnud juhuseid, et mõni mees, kes minuga esimest korda matile satub, mõtleb: ähh, mingi tüdruk!, kuid pärast seda, kui nad on mulle neli punkti juba kaotanud, muutub ka suhtumine," rääkis Mäe.    

Kaunis ja edukas sportlane on praegu veel vaba ja vallaline ega välista, et üheks selle põhjuseks võib olla meeste hirm tema spordiala ees. "Mine sa tea – võib-olla on mõni tõesti otsa ringi pööranud ja tutvusest loobunud, kui on saanud teada, et olen maadleja," naljatab Epp.

Külarahvas tegi Epu auks näituse

Kuigi Mäe valiti sellel aastal Tallinna parimaks naissportlaseks, toob ta lisaks au ja kuulsust ka oma sünnikohale – pisikesele Tudu alevikule, mis asub Ida-Virumaal Rakvere kandis.

"Külarahvas on minu suhtes väga toetav – nad on isegi Tudu spordikompleksi pannud üles näituse minu elust ja saavutustest ning teade minu olümpiale pääsust võeti kodus vastu suure rõõmuga," nendib Mäe. On ta ju Tudus ja Eestis  esimene naismaadleja, kes end lausa olümpiale välja maadelnud.

"Ma ei mõelnud kunagi, et läheks spordiga nii kaugele, aga juhtus nii. Minu kodukohale on see väga suur asi, et ma olümpiale pääsesin,“ tunnistab Mäe.

Ja kuigi ema tiitlite hulgas on märksa tähtsamaid kui Tallinna parima naissportlase oma, on ta sellegi üle väga rõõmus. "Tallinna parima sportlase tiitlit mul ju veel polnud ja eks väike lootus oli, et ehk saan tiitli sel aastal mina.“

Elu esimene olümpia

Meie paljude elus ei tule kunagi öelda sõnapaari "minu elu esimene olümpia," aga Mäe on see õnnelik, kes nii saab öelda. Ja loomulikult tahab ta anda seal endast kõik.

"See olümpia saab olema väga huvitav, sest osad tüdrukud on vahetanud vahepeal kaalu ja tulevad uued tipud. Mina pean seal osalemiseks kaaluma 75,0 kg, aga vahel kipun ma natuke üle normkaalu ja seega pean võistluste ajaks veidi alla võtma, aga see pole probleemiks," kinnitas Mäe.

Kuigi Eesti meedias on palju räägitud rahaprobleemist, mis võib segada Eesti sportlasi Rio de Janeiro olümpiamängudele jõudmast, siis Mäe seda ei pelga.

"Ma usun, et Riosse rahapuudusel mul minemata ei jää. Minu eesmärgiks on oma esimesel olümpiale ikkagi jõuda. Iga sportlane läheb olümpiale püüdma medaleid, mitte kuuendat, kaheksandat või kümnendat kohta, seega on ka minu sihiks on medal," on Mäe veendunud.

 

1 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...