4 kommentaari

Rein Rootamm

Vasta kommentaarile

Marta, kui tema käest küsiti, et kes ta sihuke on, siis ütles, et tema on Skavronska. Poolakast ohvitser Skavronski elas koos perega Tartus ja Marta ema oli seal teenija. Kui Marta oli 3 aastane, siis suri Skavronski katku ja ta naine ning lapsed sõitsid Poolasse või Valgevenesse tagasi. Teenija läks oma kolme lapsega oma koju Rõngusse. Kui Marta oli 12 aastane, siis suri ka ema ära ja Nõo pastor pani orvud pastoraadi juures korraldatud lastekodusse. Aluksne pastor Ernst Glück oli praost ja käis teisi pastoreid kontrollimas. Nõos ta nägi Martat ja viis endaga kaasa Aluksnesse. Seal oli ta Marta Rõngust, kuna perekonnanimesid pärisorjadel ei olnud. Nii rääkis Vello Sannamees Narvast, kuna tema sugupuu on pärit Kuristast, Ahja mõisa karjamõisast. Ahja mõisa kinkis Peeter I Glücki lesele, aga enne võttis Glücki kasutütre endale naiseks. Jne. Kui Marta oli juba Katariina, siis ilmusid välja Skavronskid. Katariina andis neile aadli tiitlid ja nimetas neid kõige lähemateks inimesteks, kuid ei nimetanud neid kunagi vendadeks ega õdedeks. Nii, et kui Marta ema ja isa olid eestlased, siis oli ta ise puhastverd eestlane, tema tütred Jelizaveta ja Anna pool-eestlased, Anna poeg Peeter III veerand-eestlast, tolle poeg Paul kaheksandik eestlast ja Aleksander I ning Nikolai I kuueteiskümnendik eestlased. Aga miks mitte?

kes seda teab

Vasta kommentaarile

По одной из версий, родилась она на территории современной Латвии, в исторической области Видземе, входившей на рубеже XVII—XVIII веков в состав шведской Ливонии, в семье латышского или литовского крестьянина родом из окрестностей Кегумса. По другой версии, будущая императрица родилась в Дерпте (ныне Тарту, Эстония) в семье эстонских крестьян.

Rõngus

Vasta kommentaarile

##Rõngus aga valitseb selles suhtes ehtprovintslik vaikus.## Seal vähe poliitikuid, kes selle omade vankri ette rakendaks :)

Laadimine...Laadimine...