Pärnu ehitab Endla teatri krundile kaubanduskeskuse

Pärnusse Endla teatri krundile plaanitakse uut hoonet, millest võib tulla hotell, kaubamaja ja büroohoone.

Pärnu ehitab Endla teatri krundile kaubanduskeskuse

Pärnusse Endla teatri krundile plaanitakse uut hoonet, millest võib tulla hotell, kaubamaja ja büroohoone.

"Teater ei plaani ise midagi ehitada, küll aga loob võimaluse huvilistele investoritele arhitektuurikonkursi läbi Pärnu südalinnas oma tegevuse arendamiseks sobilik ehitis rajada," ütles Ain Roost BNS-ile.

Endla teatri juht Ain Roost ütles Pärnu Postimehele, et ehituse kavandamine on alles alguses ja tulevase hoone piirjooned mõistagi ähmased. "Algatatud detailplaneeringu tingimused lubaksid sinna tõesti püstitada hotelli, aga mis sinna täpselt tuleb, sõltub ikkagi tulevase hoone äriplaanist ja selle ehitajast," rääkis Roost.

"Uue hoone peamine eeldus on, et keegi oleks üldse ehitusõigusest seal huvitatud. Ei linnal ega teatril ole sellist raha, et sinna midagi ehitada," lisas ta.

"Nüüdseks on Endla teater osaliselt isemajandav ettevõte, mis peab tagama oma põhitegevuse jätkusuutlikkuse ja suure kubatuuriga teatrihoone ülalpidamise külastajasõbralike hindadega," öeldakse detailplaneeringu algatamist selgitavas linnavalitsuse pressiteates.

Ehitus kavandatakse fassaadiga Rüütli tänavale, mis täidab pärast maailmasõda seal tekkinud hoonetühimiku teatrihoone tagusel Vee ja Akadeemia vahelisel alal. Ühtlasi sulgeb see vaate teatritagusele parklale ja majandusalale, muutes selle sisehooviks.

2013. aasta oli Endla esimene täisaasta eraõigusliku sihtasutusena. Aruandeaasta tulem oli teatril 189 000 euroga negatiivne võrreldes positiivse 284 000 euroga 2012. aastal.

Kokku olid teatri tulud mullu 2,1 miljonit eurot, sellest annetused ja toetused 985 000 ja ülejäänu omateenitud tulu. Ettevõtlustulust andis piletitulu 643 000 ja teatrikohvik 369 000 eurot.

Uuslavastusi esietendus kaheksa. Külastajaid käis teatris 71 955, koos kinoga 77 895.

Teatris töötas keskmiselt 99 inimest ja keskmine brutopalk oli 590 eurot kuus.

Laadimine...Laadimine...