Pärnu prügifirma tegevjuht ja arendusjuht võeti vahi alla

Kolmapäeval esitas prokuratuur kohtule taotluse  Pärnu linnale kuuluva prügiettevõtte OÜ Paikre omastamises kahtlustatava juhataja ning arendusjuhi vahistamiseks.

Pilt: Scanpix

Pärnu prügifirma tegevjuht ja arendusjuht võeti vahi alla

Toimetaja: Toomas Raag

Kolmapäeval esitas prokuratuur kohtule taotluse  Pärnu linnale kuuluva prügiettevõtte OÜ Paikre omastamises kahtlustatava juhataja ning arendusjuhi vahistamiseks.

"Seni kogutud tõendid annavad aluse põhjendatud kuriteokahtluseks. Et välistada võimalust, et kahtlustatavad jätkaksid kuritegudega, näiteks tõendite kõrvaldamise või tunnistajate mõjutamisega, taotles prokuratuur kohtult kahe kahtlustatava vahistamist," ütles prokurör Küllike Kask pressiteates.

Kolmapäeval rahuldas kohus prokuratuuri taotluse ja võttis mõlemad mehed üheks kuuks vahi alla. Kolmas kahtlustatav vabastati pärast esmaseid menetlustoiminguid, teatas Lääne ringkonnaprokuratuur.

Teisipäeval otsis keskkriminaalpolitsei läbi prügifirma Paikre ning osaühingu Koguja kasutuses olevad kontoriruumid. Läbiotsimiste käigus otsiti tõendeid, mis võimaldaksid kinnitada või ümber lükata kahtlust, et Paikre juhataja ja arendusjuht ning osaühingu Koguja juhataja on omastanud suures koguses linnale kuuluva prügiettevõtte varasid.

Läbiotsimiste järel esitati kolmele mehele kahtlustus suures ulatuses omastamises grupiviisiliselt. Samuti kahtlustatakse omastamises üht juriidilist isikut, osaühingut Koguja. Paikre arendusjuhti kahtlustatakse ka altkäemaksu võtmises.

"Kohaliku omavalitsuse ja selle ettevõtete vahendid on mõeldud avaliku elu paremaks muutmiseks. Avalikus sektoris töötavad inimesed ei tohi otsuse tegemisel lähtuda erahuvist, sest see vähendab ausat konkurentsi ja parima teenuse saamise võimalikkust," ütles keskkriminaalpolitsei juht Mati Ombler.

"Kahju saajaks on korruptsioonijuhtumi korral alati elanikud ning kannatavad ka oma tööd ausalt tegevad kolleegid. Soovitame omavalitsustel tõhustada ettevõtete majandustegevuse kontrolli, et ebaseaduslikku tegevust ennetada ja ära hoida," lisas ta.

Kriminaalmenetluse huvides ei ole võimalik kahtlustuste sisu täpsemalt avada. Kriminaalasja eeluurimist viib läbi keskkriminaalpolitsei korruptsioonikuritegude büroo ja juhib Lääne ringkonnaprokuratuur.

Karistusseadustiku järgi karistatakse grupiviisiliselt ja suures ulatuses omastamise eest kohtus süüdimõistmisel rahalise karistuse või kuni viieaastase vangistusega.

Paikre omanik on Pärnu linnavalitsus. Ettevõtte juhataja on Kristo Rossman ja arendusjuht Ott Sutt.

Laadimine...Laadimine...