Patkuli vaateplatvorm sai korda

Tallinna päeval, 15. mail, avati pärast avariiremonti taas Patkuli vaateplatvorm.

Patkuli vaateplatvorm sai korda

Tallinna päeval, 15. mail, avati pärast avariiremonti taas Patkuli vaateplatvorm.

„Loodustingimuste tõttu hakkas viimaste aastate jooksul Toompea tugimüür lagunema ning ka Patkuli vaateplatvorm muutus varisemisohtlikuks, sellepärast alustas Kesklinna möödunud aasta detsembris avariiremonditöid,“ rääkis Tallinna Kesklinna vanem Mihhail Korb. „Tänu tänavuse talve pehmetele ilmadele jõuti tööga valmis vähem kui viie kuuga, nagu oli ka plaanitud,“ kiitis Korb.

Tööde käigus võeti varisemisohtlik looduskivist tugimüüri sein lahti ja laoti uuesti üles, platvormi loodusliku klindi osa fikseeriti metallist ankrutega. Seejärel eemaldati vaateplatvormi vana katend, platvorm kaeti raudbetooni valuga ning sellele paigaldati uus graniitkivist sillutis. Samuti paigaldati uus metallist sepistatud piire.

Tööd läksid kokku maksma 195 777 eurot ja peatöövõtja oli Irbistero AS ja AS APL Production Mart Keskküla projekti järgi.

Patkuli vaateplatvorm ja trepp on oma nime saanud kunagise Tallinna ja Eesti asekuberneri Dietrich Friedrich von Patkuli auks. Vaateplatvormilt avaneva kauni vaate tõttu üks Patkuli vaateplatvorm üks populaarsemaid Tallinnas.

 

Laadimine...Laadimine...