Peaminister lubab tasuta kõrghariduse jätkumist

Meeleavaldus sel sügisel Tartus Eesti teaduse ja kõrghariduse toetuseks.

Pilt: Scanpix
Haridus Eesti

Peaminister lubab tasuta kõrghariduse jätkumist

Toimetaja: Juuli Nemvalts

Peaminister Jüri Ratas ei toeta ettepanekut, et ülikoolides võiks kehtestada universaalse 1000 euro suuruse õppemaksu. Samas tunnistas peaminister Vikerraadios, et õppejõudude palgatõus on jäänud üldhariduskoolide õpetajate palgatõusust maha.

Ratase sõnul näeb valitsus tuleva aasta riigieelarves ette viis lisamiljonit ülikoolide kõrghariduslepingutele, mis võiks minna just õppejõudude ja dotsentide palkadele, vahendas ERR uudist.

"Seda on ka varem küsitud, et miks on nii, et ülikoolidest õppejõud lahkuvad tööle gümnaasiumidesse? Põhjus on selles, et valitsus on viimasel kolmel aastal jõuliselt tõstnud õpetajate palga alammäära. Ja tegelikult on ülikoolide õppejõudude ja dotsentide palgad sellest tõusust maha jäänud. Nüüd, selle viie lisamiljoniga, saavad ülikoolid natuke tõusule kaasa aidata," rääkis Ratas Vikerraadio saates "Stuudios on peaminister".

Saatejuht Arp Müller tõi välja, et ülikoolide jaoks pole see viis miljonit piisav ning Tartu Ülikool on käinud välja mõtte, et võiks kehtestada universaalse, esialgu 1000 euro suuruse õppemaksu kõikidele tudengitele.

"Ei, ma ei toeta seda ettepanekut, et teeme kõrghariduse tasuliseks. See on tasuta olnud ja peab ka nii jääma," vastas Ratas.

Laadimine...Laadimine...