Peppersacki omanik: linna rendisoodustus aitab raskustest üle

Tallinna vanalinnas, Raekoja platsi lähedal restorani pidava ASi Peppersack üks omanik Taggo Kasemets ütles, et restorani äri vanalinnas läheb praegu raskelt, ehkki eriolukorra piirangutest vaikselt toibutakse. "Suureks abiks on, et Tallinn ei võta terrassi kasutamise eest renti," sõnas Kasemets.

Pilt: Albert Truuväärt/ Foto on illustreeriv

Peppersacki omanik: linna rendisoodustus aitab raskustest üle

Enn Tosso

Tallinna vanalinnas, Raekoja platsi lähedal restorani pidava ASi Peppersack üks omanik Taggo Kasemets ütles, et restorani äri vanalinnas läheb praegu raskelt, ehkki eriolukorra piirangutest vaikselt toibutakse. "Suureks abiks on, et Tallinn ei võta terrassi kasutamise eest renti," sõnas Kasemets.

Tema sõnul aitab linnapoolne soodustus restorani raskest ajast üle. "Suured tänud linnale selle eest," ütles Kasemets. Ta avaldas ka lootust, et renditoetus jätkub terve suve. "Kuni turiste on linnas vähe, on ka meil kliente vähe. Kõik sõltub sellest, millal piirid avanevad," märkis ta. Restoran on saanud abi ka töötukassa palgatoetusest, mistõttu töötjaid pole koondatud. Siiski on tulnud palku veidi kärpida. "Pole ju teenindajatele endisel viisil tööd pakkuda," ütles ta.

Radisson Blu hotelli peadirektor Kaido Ojaperve sõnul nad otseselt Tallinna abimeetmeid kasutanud ei ole. "Reaalselt on teatud kasu olnud seni Töötukassa meetmest. Päeva lõpuks on meede siiski ajutine lahendus. Päris lahendus on "trade, not aid" (kauple, mitte ära palu abi – toim.)."

Hotel L'Ermitage müügi- ja Turundusjuht Kerli Marmor ütles, et nende hotelli restoran avatakse õhtusöökideks alles nüüd, kuna on lootust Soome turistide tagasitulekuks. Hommikusööki on nad pakkunud juba esimesest maist. Marmor sõnas, et loomulikult on aeg neile väga raske, kuid praeguse seisuga on lootus see üle elada. Linnalt nad toetust küsinud ei ole. 

Vegankohvik kaotas kolmveerandi klientuurist

Vanalinnas tegutseva kohviku Vegan Inspiratsioon juhataja Helen Vaku ütles, et ehkki peale eriolukorra lõppu on kliendid nende juures taas söömas hakanud käima, pole sel suvel tavapärast külastavust oodata. 

Vaku sõnutsi on tavapäraselt kuni 75 protsenti nende külalistest turistid, kes suletud piiride tõttu kohvikut külastama ei pääse.  Ta jätkas siiski, et Eesti inimene on samuti hakanud harjuma veganmenüüga – ehkki Eesti külastaja on enamasti vanuses alla neljakümne. Kohvikul on terrass, kus kliendid suviti väga hea meelega istuvad. "Terrassi eest tänavu kevadel linn renti ei küsi, mis on meile suureks abiks," ütles Vaku. Ta avaldas samuti lootust, et soodustused jätkuvad ning ka kliente leidub iga päevaga üha enam.

Linn pakub vara tasuta kasutada

Kui linn aprillis ettevõtjatele abimeetmed kehtestas, teatas linnapea Mihhail Kõlvart, et kõige suurem osa meetmetest on seotud linnavara kasutamisega. Linn vähendab oma pinnal tegutsevate firmade üüri. Kõik linna üürnikud, sh toitlustus-, kaubandus-, teenindus-, haridus-, spordi-, huvitegevus-, kunsti- ja kultuuriasutused ja välimeediaettevõtted on kolme kuu jooksul alates aprillist üüri tasumisest täiesti priid. "Teatud lepingute puhul võime olukorda lahendada vastavalt juhtumile," ütles linnapea. "Kuni sada protsenti vabastatakse üüritasust kõik Tallinna Turgude haldusalasse kuuluvad üürnikud. Üürnikel, kes kasutavad linna pinda büroopinnana, alandatakse üürihinda 20%. Soodustused ei laiene kommunaalkuludele."

Meetmeid planeeriti kolmest kuust aasta lõpuni, sõltuvalt meetmest. Nende rakendamine vähendab Tallinna omatulu ja sellega arvestamiseks valmistab linnavalitsus ette linna lisaeelarve. Ettevõtjate abipaketi mõju linnaeelarvele võib ulatuda kuni nelja miljoni euroni.

 

Laadimine...Laadimine...