PERH-i Grand Lady 2017 Riina Kütner: vähiarstid on parandamatud optimistid

"Minu ametis on kõige parem see, et saan anda patsiendile lootust, abi ja tervist. Vähiravis tuleb kogu aeg uusi võimalusi, tuleb end kursis hoida ja õppida. Mu töö on kui elukestev õpe," rääkis onkoloog Riina Kütner.

Pilt: Scanpix

PERH-i Grand Lady 2017 Riina Kütner: vähiarstid on parandamatud optimistid

"Minu ametis on kõige parem see, et saan anda patsiendile lootust, abi ja tervist. Vähiravis tuleb kogu aeg uusi võimalusi, tuleb end kursis hoida ja õppida. Mu töö on kui elukestev õpe," rääkis onkoloog Riina Kütner.

Põhja-Eesti Regionaalhaigla (PERH) Grand Lady 2017 tiitli saab tuntud ja tunnustatud onkoloog, doktor Riina Kütner, vahendas BNS.

Rinnavähi ravis üle 32 aasta töötanud doktor Kütneri pühendunud tööd on lisaks patsientidele ja kolleegidele tunnustanud ka president, omistades talle 2013. aastal Eesti Punase Risti teenetemärgi, teatas PERH-i pressiesindaja.

Kolleegid iseloomustavad Kütnerit kui äärmiselt sooja, tohutu töövõimega ja hoolivat inimest. "Onkoloogid on parandamatud optimistid," ütleb Kütner ise ja lisab: "Vähipatsiendid püüavad iga lootuskiirt, samas soovivad arstid jääda objektiivseks. Asjatuid lubadusi me ei anna, kuid põhjust oma töö üle heameelt tunda on küllaga. Minu ametis on kõige parem see, et saan anda patsiendile lootust, abi ja tervist. Vähiravis tuleb kogu aeg uusi võimalusi, tuleb end kursis hoida ja õppida. Mu töö on kui elukestev õpe."

Vähihaigestumine on siiski kasvamas kogu maailmas ja ka Eestis. Maailma Tervishoiuorganisatsiooni (WHO) prognoosib järgneval kahel kümnendil 70 protsenti uute kasvajajuhtude arvu kasvu. Hea uudis on aga see, et mitme vähipaikme ravivõimalused on muutunud tuleviku väljavaates paremaks kui iial varem. Teine hea uudis on, et ka Eesti vähihaigete elulemus on tõusuteel. Seejuures on asjakohane, et Regionaalhaigla suurima tunnustuse sai sel aastal just Kütner kui suurepärane onkoloog ja naiste terviseteadlikkuse edendaja.

"Riina Kütneri panus ja haare on olnud ulatuslik ja Regionaalhaigla loodab, et seda entusiasmi jätkub veel paljudeks aastateks," ütles PERH-i juhatuse esimees Agris Peedu pressiesindaja vahendusel.

Kütner on ravinud tuhandeid naisi, ta on multidistsiplinaarsete konsiiliumide idee algataja, juhib Regionaalhaigla rinnanäärme kasvajate töörühma, mis on registreeritud ülemaailmses võrgustikus Breast Centres Network, ta on viieaastase rinnavähi andmebaasi ellukutsuja ning Regionaalhaigla rinnakabineti töö usin toetaja. Kütner on osalenud erinevates ravimuuringutes, põhiliselt kaugele arenenud rinnavähi uuemate keemiaravi preparaatide, aga ka hormoonravimite raviefekti ja kõrvaltoimete täpsustamiseks. Valdkonna tipptegijana on ta lisaks ravitööle väga aktiivselt tegelenud ennetustööga.

"Olen püüdnud teavitada nii elanikkonda kui ka kolleege rinnavähi varase avastamise olulisusest ning uute ravimite toimemehhanismidest ja võimalikest kõrvaltoimetest ning vastanud portaalis rinnavahk.ee patsientide küsimustele. Hea koostöö on mul 25-aastase Eesti Vähiliiduga,“ ütles doktor Kütner. Seetõttu rõõmustab Kütnerit väga hiljutine haigekassa otsus, et vähi ennetamise parandamiseks on järgmisest aastast sõeluuringule kutsutud 50-69-aastased naised, seni on rinnavähi varase avastamise uuringule kutsutud naised vanuses 50-62.

Lisaks arstitööle teeb tegusale tohtrile rõõmu tema perekond, ta on usin kontserdi- ja teatrikülastaja. Arstide perest põlvnev Kütner lisas uhkusega: "Mul on kolm toredat poega, kellest Sander töötab Regionaalhaiglas üldkirurgina, Jürgen on lastepsühhiaatria viimase aasta resident ning pesamuna Kristen töötab projektijuhina haigla IT-teenistuses. Vanaemana tunnen rõõmu oma kahest vahvast lapselapsest Piiast ja Lennartist."

Alates 2003. aastast tunnustab Põhja-Eesti Regionaalhaigla igal aastal ühte arsti silmapaistva tegevuse ning suurte teenete eest oma eriala arendamisel tiitliga Grand Man/ Grand Lady. Doktor Riina Kütner on arvult 15. Grand. Eelnevatel aastatel on selle tiitli saanud Toomas-Andres Sulling (2003), Siiri-Mai Hanstein (2004), Enn Jõeste (2005), Ants Vaar (2006), Helle Mägi (2007), Aime Kangur (2008), Sirje Siim (2009), Agu Lipping (2010), Eldur Annus (2011), Andres Ellamaa (2012), Kalle Põder (2013), Jaan Tepp (2014), Ants Kass (2015) ja Viktor Sergejev (2016).

PERH-i juhatuse esimees annab auhinna Kütnerile üle reedel toimuval pidulikul vastuvõtul.

Laadimine...Laadimine...