PILDID! Tallinna Perekonnaseisuamet kutsus lahtiste uste päevale

Tallinna Perekonnaseisuametis toimus lahtiste uste päev ehk Südamete reede, mille raames sai osaleda ka maja tutvustaval ekskursioonil. 

Pilt: Ilja Matusihis

PILDID! Tallinna Perekonnaseisuamet kutsus lahtiste uste päevale

Toimetaja: Toomas Raag

Tallinna Perekonnaseisuametis toimus lahtiste uste päev ehk Südamete reede, mille raames sai osaleda ka maja tutvustaval ekskursioonil. 

Südamete reedel on külastajatel ainulaadne võimalus esitada abiellumisavaldused menukaks Õnnepalees abiellumise kuupäevaks, milleks on sedapuhku Eesti taasiseseisvumispäev, 20.08.2020.

56images

Alles hiljuti põhjaliku uuenduskuuri läbinud Tallinna Perekonnaseisuameti käsutuses olev ajalooline Lutheri juugendvilla tähistab tänavu 110. sünnipäeva. Perekonnaseisuamet on selles majas tegutsenud 1983. aastast.

Tallinna Perekonnaseisuameti juhataja Karin Kask märkis, et sageli annavad kliendid teada, et nende majja satutakse väga harva või üldsegi mitte. "Seetõttu anname võimaluse kõigile linnakodanikele tulla imetlema Tallinna üht kaunimat pärli ja tutvuma sealsete ruumidega," sõnas Kask. "Loomulikult on oodatud noorpaarid kui ka kõik teised huvilised, kellele meie muinsuskaitseline hoone huvi pakub."

Südamete reedel kell 14 tutvustab perekonnaseisuameti juhataja Karin Kask sünnipäeva-aasta kultuurürituste kava, millele järgneb lühike klaverimuusika kontsert 2. korruse saalis. Kell 15 on kõigil huvilistel võimalik osaleda vastrenoveeritud maja tutvustaval ekskursioonil (eesti keeles) ning tutvuda lähemalt pidulike abielude registreerimise saalidega.

"Südamete reedel" on Õnnepalee kõigile huvilistele avatud ja üritus on tasuta. Tutvuda saab nii saalide kui ka teenustega, abielu sõlmimise õigusliku ja piduliku poolega, pulmapäevaga seonduvate erinevate firmade väljapanekutega (vaata kava lähemalt https://www.pulmamess.ee/sudamete-reede/). 

21. veebruaril kell 14-18 abielu avalduste esitajate vahel toimub loos, mille peavõiduks on tasuta abielutseremoonia Tallinna Perekonnaseisuametis 20.08.2020.

Tänavu toimub Tallinna perekonnaseisuametis lahtiste uste päev juba kuuendat korda, esmakordselt avati uksed huvilistele 2015. aastal.

Laadimine...Laadimine...