PILDID! Veet Mano: eestlaste häda on, et nad ei näita oma tundeid

"Eesti inimesed on väga stressis," ütleb tuntud tervendaja Veet Mano.  "See tuleb sellest, et nad elavad sissepoole, et nad ei näita oma tundeid." Karismaatilise tervendaja sõnul põhjustavad  eestlaste stressi nigel kliima ja ajalooline taak, kuid ka ühiskonna pisut vildakad väärtushinnangud ning sotsiaalse turvatunde puudumine.

Pilt: Albert Truuväärt

PILDID! Veet Mano: eestlaste häda on, et nad ei näita oma tundeid (6)

Sirje Rattus

"Eesti inimesed on väga stressis," ütleb tuntud tervendaja Veet Mano.  "See tuleb sellest, et nad elavad sissepoole, et nad ei näita oma tundeid." Karismaatilise tervendaja sõnul põhjustavad  eestlaste stressi nigel kliima ja ajalooline taak, kuid ka ühiskonna pisut vildakad väärtushinnangud ning sotsiaalse turvatunde puudumine.

Tervendaja Veet Mano on taas Eestis ning käib mööda erinevaid paiku, et õpetada, kuidas stressist võitu saada, end ise tervendada ning olla õnnelikum inimene.

Tervendaja sõnul ei aita inimest ei traditsiooniline meditsiin ega alternatiivsed praktikad, kui inimene ennast muutustele ei ava ning ise end aidata ei taha. Just nimelt enese avamisega, oma sügavale peidetud tunnete väljalaskmisega Mano seminaril tegeldaksegi.

"Eesti inimesed on väga stressis," ütles Mano Pealinnale.  "See tuleb sellest, et nad elavad sissepoole, et nad ei näita oma tundeid." Stress omakorda on aga paljude muude haiguste algpõhjuseks.

Miks eestlased on nii kinnised, äkki on see mingi soomeugri raskemeelsuse geen, mis sunnib meis sissepoole elama? Näitab ju ka maailma maade õnnelikkuse indeks, et Eesti on riikide „õnneedetabelis“ alles teises pooles, samal ajal kui esimesel kohal troonib selline Lõuna-Ameerika riik nagu Panama.

"Ei ole eestlaste geneetika teistsugune kui teistel rahvastel," naeris Mano. "Et lõuna-ameeriklased on hoolimata vaesusest õnnelikud, tuleb sellest, et nad on oma tunnetes vabamad, metsikumad. Midagi ei ole teha – ka kliima mängib siin oma osa. Eestlaste raskemeelsus on seotud nii nigela ilma kui ka ajaloolise taagaga." Tervendaja lisas, et eestlaste stressi põhjustavad ka ühiskonna pisut vildakad väärtushinnangud ning sotsiaalse turvatunde puudumine.

Pealinn osales Veet Mano seminaril Türil.

11images

Neli tundi möödus peamiselt kallistades, mis esialgu tekitas kohmetust, kuid õhtu lõpuks olid peaaegu kõik osalejad omavahel vähemalt ühe kallistuse vahetanud.

Peamised probleemid, millele inimesed Mano seminaril lahendust soovisid leida, olid seotud selja- ning liigesevalude ja ärevuse ning depressiooniga. Tervendaja kinnitas, et enamikele neist hädadest saab abi, muutes toitumist ja elustiili.

Mano sõnul tuleks loobuda lihast, välja arvatud kana ja kala, praetud söökidest, kõrge rasvasisaldusega juustust, valge jahu toodetest ning magusaga liialdamisest. Liigeseprobleemide puhul peaks menüüst välja jätma ka piimatooted. Selle asemel tuleks rohkem süüa kiudainerikast toitu, eeskätt rohelist, mis Mano sõnul tugevdab veresooni ning alandab kolesteroolitaset veres. "Mitte süüa seda, mida pakub lehm, vaid süüa nagu lehm," võttis ta tervisliku toidusedeli lühidalt kokku.

Põhivunk seminaril läks aga erinevate emotsioone vabastavate tehnikate läbiproovimisele. Sellised tegevused nagu viha väljaröökimine ning juhuu-hüüetega ringijooksmine või sulni muusika saatel kehaõõtsutamine tekitasid esialgu võõristust, kuid lõpuks võeti vabalt ning nii mõnelgi osalejal voolasid päeva lõpuks pisarad, mida oli kaua-kaua enda sees peitnud.

Kui palju inimesed sellelt seminarilt õppisid ja abi said, sõltub tõenäoliselt igast inimesest endast ning sellest, kui sügavad tema probleemid olid. Imelisi hetkega tervenemisi loomulikult ei toimunud. Kuid seminaril osales ka neid, kes enda sõnul juba olid Mano õpetust järgides oma hädadele leevendust saanud ning see näitab, et teadlikust tegelemisest oma emotsioonidega ning õigest toitumisest võib paljude terviseprobleemide puhul abi olla küll.

Täpsemat infot Veet Mano tervendamisfilosoofia ning tema seminaride ja laagrite kohta leiad siit.

 

6 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...