Pirita jäähokiväljaku ehitamine on täies hoos

Pirita Spordikeskuse territooriumile rajatakse kunstkülmutusega jäähokiväljak.

Pilt: Pirita LOV

Pirita jäähokiväljaku ehitamine on täies hoos

Toimetaja: Dmitri Povilaitis

Pirita Spordikeskuse territooriumile rajatakse kunstkülmutusega jäähokiväljak.

"Juba paar nädalat on käinud Pirita jäähokiväljaku rajamisega kiire töö. Näen seda live’s oma töökabineti aknast," nentis Pirita linnaosa vanem Tõnis Liinat ja lisas, et vaatepilt Pirita jõe kaldal muutub iga päev ning väljaku valmimine ei ole enam kaugel. "Harrastushokisõbrad ootavad väljakut pikisilmi, sest seni pole piirkonnas paika, kus oleks võimalik jäähokit mängida. Samuti mitmekesistab uus väljak koolide kehalise kasvatuse tundide läbiviimise võimalusi – usun, et jääle tullakse klasside kaupa," sõnas Liinat. Jäähokiväljak toetab sõpruskondade värskes õhus koos olemist ja seeläbi panustab liikumisse ning inimeste tervisesse.

Millal uus piirete, väravate ja valgustusega jäähokiväliväljak avatakse, ei söenda Pirita Spordikeskuse juht Priit Aunroos täpselt välja lubada. "Kui kõik läheb plaanide kohaselt ja ilmataat külmakraade jagab, siis avame väljaku jõulude paiku, aga võib minna ka nii, et hokisõbrad pääsevad platsile uue aasta algul," arutles Priit Aunroos ja kinnitas, et tõepoolest üks oluline tegur on selles töös ka ilm.

Pirita jäähokiväljaku mõõtmed on 20 x 40 meetrit. Kõige olulisemad tööd (kompressori ümberehitustööd ja väljaku torutööd) teeb Soome ettevõte Suomen Tekojää OY.

Pirita jäähokiväljaku rajamist rahastab Tallinna linn, projekti panustab Eesti jäähokiliit.

Laadimine...Laadimine...