Pirita koduaedades tohib lõket teha kindlatel kuupäevadel

"Aiajäätmed on märjad ja tekitavad paksu tumedat ebameeldiva lõhnaga suitsu. Mida tumedam suits, seda rohkem mürgiseid ühendeid," selgitas Pirita linnaosavanem Tõnis Liinat.

Keskkond

Pirita koduaedades tohib lõket teha kindlatel kuupäevadel

Toimetaja: Sandra Lepik

"Aiajäätmed on märjad ja tekitavad paksu tumedat ebameeldiva lõhnaga suitsu. Mida tumedam suits, seda rohkem mürgiseid ühendeid," selgitas Pirita linnaosavanem Tõnis Liinat.

Pirita linnaosa põletuspäevad on 2. ja 3. ning 16. ja 17. mail.

"Selleks, et lõkkesuits ja -lõhn ei häiriks pidevalt naabreid ega liiklust, oleme Pirital kokku leppinud aja, millal tohib oma krundil lõket teha. Tänavu on põletuspäevad kahel maikuu nädalavahetusel – 2. ja 3. mail ning 16. ja 17. mail," sõnas Liinat. "Oma koduaias tohib neil päevil põletada lõigatud puuoksi ja värvimata puitu," rõhutas ta. Keelatud on põletada mis tahes jäätmeid, ka aia hooldamisel tekkinud biolagunevaid jäätmeid nagu kokkuriisutud lehed, okkad ja kulu. "Aiajäätmed on märjad ja tekitavad paksu tumedat ebameeldiva lõhnaga suitsu. Mida tumedam suits, seda rohkem mürgiseid ühendeid," selgitas linnaosavanem.

"Puuokste põletamiseks tuleb leida sobiv koht ning enne lõkke tegemist tuleb vaadata ka ilma, see tähendab, et ilm peab olema tuulevaikne. Samuti peab arvestama lõkkest lenduda võivate sädemetega," märkis Liinat. Tule tegemise koht peab olema vähemalt 15 meetri kaugusel ehitisest või põlevmaterjali lahtisest hoiukohast.  Tuld ei tohi valveta jätta ning kindlasti peavad lõkke kõrvalolema vajalikud vahendid tule võimaliku leviku peatamiseks. 

Linnaosavanema sõnul on põletuspäevad Pirital pikaajaline igakevadine traditsioon ning see on tublisti tõstnud lõkketegemise kultuuri. "Kui aastaid tagasi tegi eramajade piirkondades kevadisel ajal praktiliselt iga päev keegi oma aias lõket, siis nüüd on õhus suitsu kirbet lõhna tunda palju harvem. Need on üksikud juhtumid, kui kellegi aias prahihunnik tossab," nentis Liinat ja kinnitas, et eeskirjade rikkujad kutsutakse korrale. 

Aia- ja haljastusjäätmed saab kompostida või viia jäätmejaama. Tallinlastelt võetakse iga päev tasuta vastu kuni kuus 100-liitrist kotitäit aia- ja haljastusjäätmeid. Rohkem infot saab E–N kl 8.15–17 ja R kl 8.15–15.45 tel 616 4000 ning www.jaatmejaam.ee. 

Ebaseaduslikust lõkketegemisest tuleb teada anda Tallinna abitelefonil 14410.

Laadimine...Laadimine...