Pirita linnaosa vanem: bussiliini nr 8 algpeatus võiks taas olla Balti jaamas

"Viru keskuse terminalist võiks mõned bussiliinid välja viia. Seda enam, et linnavõim on tõdenud, et Viru bussiterminal on kitsaks jäänud ning olukorra leevendamiseks hakatakse otsima uusi lahendusi," sõnas Pirita linnaosa vanem Tõnis Liinat.

Pilt: Pirita LOV

Pirita linnaosa vanem: bussiliini nr 8 algpeatus võiks taas olla Balti jaamas (7)

Toimetaja: Toomas Raag

"Viru keskuse terminalist võiks mõned bussiliinid välja viia. Seda enam, et linnavõim on tõdenud, et Viru bussiterminal on kitsaks jäänud ning olukorra leevendamiseks hakatakse otsima uusi lahendusi," sõnas Pirita linnaosa vanem Tõnis Liinat.

"Näiteks võiks bussiliin number 8, mis vanasti lähtus Balti jaamast, sõita sinna ka edaspidi," ütles Liinat. Tema sõnul oleks Balti jaam mitmes mõttes sobiv koht.

"Balti jaam on üks suurimaid Eesti transpordikeskusi, kust käib kuus läbi umbes miljon inimest ning kindlasti on inimesi, kes tulevad rongi või mõne teise liini bussi pealt ja soovivad edasi sõita Pirita suunas. Samuti on väga kiiresti arenenud Balti jaama piirkond – jaamahoone kõrvale on kerkinud uus moodne turg ning Balti jaamast saab hõlpsasti liikuda Telliskivi loomelinnakusse, vanalinna, Kalamajja. Oleks ju loogiline, et Pirita poolt pääseks Balti jaama ja reisisadamasse kesklinna läbimata, ja ka vastupidi – Balti jaamast Mähele sõitmiseks ei pea käima kesklinnast läbi," arutles Liinat.

"Nüüd, kus Reidi tee on avatud, võikski seda mööda kulgeda bussiliini nr 8 marsruut ning alg- ja lõpp-peatus oleks Viru keskuse ja Hobujaama peatuse asemel Balti jaamas," lisas ta.

Liinat möönis, et alati leidub inimesi, kellele muudatused ei meeldi. "Kindlasti on neid, kes peavad oma sõiduharjumused ümber mõtlema, kuid usun, et paljud inimesed võidaksid, kui buss number 8 sõidaks kesklinna suundumise asemel mööda Reidi teed. Marsruudi muudatus annaks sõitjatele olulise ajalise võidu." 

Bussiliinil nr 8 on kaks marsruuti:

Äigrumäe–Viru keskus: Äigrumäe, Kõlviku tee, Liilia tee, Mähe aedlinn, Aianduse tee, Oblika tee, Küüvitsa tee, Mähe, Hämar tee, Randvere tee, Supluse puiestee, Pirita, Rummu, Lillepi, Mälestusvälja, Maarjamägi, Lauluväljak, J. Poska, F. R. Kreutzwaldi, Pronksi, Hobujaama.

Marsruudil on 21 peatust ja reisi kestus 28 minutit.

Viru keskus–Äigrumäe: Viru Keskus, Pronksi, Uus-Sadama, J. Poska, Lauluväljak, Maarjamägi, Mälestusvälja, Lillepi, Rummukõrtsi, Rummu, Pirita, Supluse puiestee, Randvere tee, Hämar tee, Mähe, Küüvitsa tee, Oblika tee, Aianduse tee, Pojengi tee, Mähe aedlinn, Liilia tee, Kõlviku tee, Äigrumäe.

Marsruudil on 23 peatust ja reisi kestus 29 minutit.

7 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...