Pirital jagati koolilõuna toidupakke

Täna oli taas koolilõuna toidupakkide jagamise päev – Pirital said toidupaki Merivälja põhikooli ja Pirita majandusgümnaasiumi õpilased. Toidupaki saavad kõik, kes soovivad.

Pilt: Albert Truuväärt

Pirital jagati koolilõuna toidupakke

Toimetaja: Toomas Raag

Täna oli taas koolilõuna toidupakkide jagamise päev – Pirital said toidupaki Merivälja põhikooli ja Pirita majandusgümnaasiumi õpilased. Toidupaki saavad kõik, kes soovivad.

Kui paljud pealinna õpilased lähevad toidupaki järele oma kooli, siis Pirital on jaotamine korraldatud nii, et toidupakke jagavad linnaosavalitsuse sotsiaaltöötajad ning pakkide väljastamine toimub linnaosa valitsusest.

"Pirita linnaosa valitsuse maja sobis eriolukorra reeglite täitmiseks nagu valatult – majal on mitu sissepääsu ning uste juurde on võimalik liikuda nii, et tuled ühelt poolt trepist üles, saad toidupaki kätte ja lähed teiselt poolt alla," ütles Pirita linnaosa vanem Tõnis Liinat, kes ka ise paki järele tulnuid õige ukse juurde juhatas. Väljas on viidad, mis suunavad Merivälja kooli lapsevanemad ühe ukse juurde ja Pirita majandusgümnaasiumi omad teise juurde.

Toidupakkide jagamine toimub kahe ja poole tunni jooksul. „Kui eelmisel kolmapäeval oli neid inimesi, kes olid juba enne jagamise aega kohal, ja neil tuli toidupaki saamiseks pisut oodatagi, siis täna on pakkide jagamine läinud väga sujuvalt. Inimesed on käinud väga hajutatult," kirjeldas Liinat. "Mingit järjekorda ei ole ning see on väga oluline, et vältida otsekontakte," märkis Liinat. Ta lisas, et kui märtsi lõpul jagas Tallinna linn õpilastele sooja koolilõunat, siis just ohutuse tagamiseks ning inimestevaheliste kontaktide vältimiseks asendatigi sooja lõuna jagamine toidupakiga, millest saavad lapsevanemad ise kodus lõunasööki valmistada.

Tallinna linn jagab koolilõuna pakke kord nädalas kõigile õpilastele, kes seda soovivad. Peredel, kes edaspidi samuti lapsele koolitoitu soovivad, tuleb sellest teavitada oma kooli. Toidupaki kättesaamise juhise saavad lapsevanemad ja õpilased koolilt.

Pakid sisaldavad toiduaineid kuue päeva lõunasöökide valmistamiseks. Toidud valitakse toitlustajate ja tervisedenduse spetsialistide koostöös. Menüü on igal nädalal erinev.

Laadimine...Laadimine...