Pirital tehti tervislikke jõuluroogi

Pirita eakad tegid tervisliku toidu valmistamise töötoas hõrke ja kergeid jõulutoite.

 

Pilt: Pirita LOV

Pirital tehti tervislikke jõuluroogi

Toimetaja: Dmitri Povilaitis

Pirita eakad tegid tervisliku toidu valmistamise töötoas hõrke ja kergeid jõulutoite.

 

"Jõulude paiku on söögiteemal tavalisest suurem tähelepanu. Milliseid roogi teha, et pühadesöögist rõõmu tunda nii, et see enesetunnet ei kahjustaks ning oleks ka põnev, seda prooviti Pirita sotsiaalkeskuses tervisliku toidu valmistamise töötoas. Üheskoos tehti tervislikke salateid ja suupisteid, mis sobivad ka jõululauale," sõnas Pirita linnaosa vanem Tõnis Liinat, kes ka ise tervisesõbralike toitude tegemist vaatamas käis. "Pühadeaeg on pikk ning kindlasti tasub traditsiooniliste jõulutoitude kõrval proovida ka uusi maitseid," julgustas linnaosavanem.

Toitumisnõustaja Eva-Liisa Kaaristo juhendamisel valmistasid kokkamist ja tervislikku toitumist hindavad piritalased punase riisi salatit kinoa ja apelsiniga, kartulisalatit kimichiga, ahjus küpsetatud šampinjone juustuga, peedi-mädarõikamääret, põldoa-vürtsiköömne dippi ja kamamagustoitu. Osalejate sõnul polnud nad selliseid toite varem teinud, kuid tunnistasid, et tervislikud retseptid olid valitud nii, et nende järgi toitude valmistamine oli üsna lihtne ja kiire.

Pirita Sotsiaalkeskuse peaspetsialist Klaarika Post kinnitas, et huvi tervisliku toidu valmistamise töötoa vastu on väga suur, ja seda mitte ainult jõulueelsel ajal. "Kõik tervisega, sealhulgas tervisliku toitumisega, seotu on väga populaarne ning huvi selle teema vastu aina suureneb," sõnas Klaarika Post.

Järgmine tervisliku toidu valmistamise töötuba toimub jaanuaris.

Laadimine...Laadimine...