Pirital valiti välja kaunimad koduaiad

Tänavuse võitja – perekond Laidi – koduaed on kaunis tervik, kus on ruumi nii ilu- kui ka tarbeaiale, maitsekatele väikevormidele, samas pole midagi liiga palju, kõike on parasjagu.

Pirital valiti välja kaunimad koduaiad

Toimetaja: Toomas Raag

"Pirital ringi liikudes jääb pilk ikka ja jälle peale mõnele kaunile ja huvitavale aiale. Ka konkursil oli valida ilusate ning väga ilusate ja huvitavate aedade vahel," ütles Pirita linnaosa vanem Tõnis Liinat.

Eesti taasiseseisvumispäeval kuulutas Pirita Linnaosa Valitsus välja konkursi „Pirita kauneim koduaed 2019" võitjad. Kõige kaunimaks tunnistati perekond Laidi aed, teise koha pälvis Olga Treufeldti ja kolmanda koha Tarmo Ojakääru koduaed.

Tänavuse võitja – perekond Laidi – koduaed on kaunis tervik, kus on ruumi nii ilu- kui ka tarbeaiale, maitsekatele väikevormidele, samas pole midagi liiga palju, kõike on parasjagu. Teise koha saavutanud Olga Treufeldti aed hakkas silma stiilipuhtuse ja väikeste üllatavate elementidega. Lisaks huvitavatele taimekooslustele väärib Treufeldti aias äramärkimist ka aia ehitusliku külje väga puhas lõppviimistlus. 

Kolmanda koha võitnud Tarmo Ojakääru aed lummas lihtsusega ja näitas, et kaunisse koduaeda polegi väga palju vaja.

"Aia eest hoolitsemine on suur töö, mis nõuab aega ja pühendumist, kuid mida rohkem silmailu pakkuvaid aedu Pirital on, seda enam võib iga elanik oma kodukoha üle uhkust tunda ja seda tugevam on kogukonnatunne," märkis Liinat. Linnaosavanem julgustas Pirita aiaomanikke ka järgmisel aastal konkursil osalema, sest auhinnad on väärikad. Sel aastal tunnustasid parimaid hobiaednikke aiandikauplus Võluaed, Kloostrimetsa puukool ja Pirita Linnaosa Valitsus.

Hindamisel võeti arvesse terviklikku ruumi mõju, heakorda, haljastust ja väikevorme.

Laadimine...Laadimine...