Põdrasamblik šokolaadiga ja mangosmuuti

Eesti Toiduainetööstuse aastakonverentsil "Toit ja Tervis" tunnustati eesti parimaid toidutootjaid. Mitmed tooted said tunnustatud ja mõned pärjatud ka hõbe– ja kuldmärgiga. 

Pilt: Kairi Ervald

Põdrasamblik šokolaadiga ja mangosmuuti

Kairi Ervald

Eesti Toiduainetööstuse aastakonverentsil "Toit ja Tervis" tunnustati eesti parimaid toidutootjaid. Mitmed tooted said tunnustatud ja mõned pärjatud ka hõbe– ja kuldmärgiga. 

Rahva lemmikuks sellel aastal valiti Balbiino koorejäätis "Vana-Tallinna likööri ja šokolaaditükkidega". Kuku raadio toimetaja Kristjan Kolk andis edasi meedia lemmiku tiitli ja neid oli esmakordselt kaks.

"Häid tooteid on väga palju," tunnistas Kolk. Esimeseks meedia lemmikuks said vinnutatud saaremaa kilud ja teiseks tooteks "Crafters London Dry Gin "AS Livikolt. "Võistlus oli väga tasavägine ja meil on hea meel, et saime valida kaks toodet, " lisas Kolk.

Esmakordselt valiti ka aasta tippjuhtide lemmik. Auhinda tuli üle andma Audi AS juhatuse esimees Peeter Raudsepp.

"Toidutootjatelt nõutakse palju, toit olgu maitsev kuid selles ei peaks olema soola, suhkrut ega rasva.Toit peab olema hästi ilusat värvi, hästi lõhnama, hästi säilima aga seal ei tohi olla ühtegi E–ainet . Pakend peab olema nii ökoloogiline, et selle jäetud jalajälg ei oleks suurem kui sipelga oma."

"Toit peaks olema võimalikult traditsiooniline aga samas ka uuenduslik ja eksootiline," ütles naerupahvakute saatel Raudsepp enne tippjuhtide lemmiku väljakuulutamist.

Tippjuhtide vaieldamatuks lemmikuks aastal 2016 sai mangosmuutike Balbiinolt.

Tallinna Ettevõtlusameti juht Jaanus Mutli andis sellel aastal välja uudse auhinna, milleks oli Tallinna linna lemmiktoode 2016. "Oluline oli, et toode oleks uuenduslik ja läbi selle loodaks linna uusi töökohti ja kindlasti peab see olema maitsev toode," arvas Mutli. "Ma ei oleks kunagi uskunud, et see toode võiks olla söödav."

Tallinna linna poolt valiti lemmiktooteks ühehäälselt põdrasamblikuga šokolaad.

Kuldse tunnustusmärgi oma toodetele said mitmed edukad ettevõtted. Nende hulka kuulusid Põltsamaa Felix AS ja Liviko AS.

Eesti parimaks toiduaineks 2016 sai aga Balbiino AS poolt valmistatud mangosmuutike.

AS Balbiino turundusjuhi Enel Kolki sõnul ei teadnud nad ette, et võidavad aga lootsid seda väga. "Kuldmärgi võit tuli meie jaoks täiesti üllatusena," ütles Kolk.

"Meie tootearetus meeskond püüab kogu aeg pakkuda midagi uut. Seda, et eesti inimesele meeldib koorene jäätis me juba teame aga sinna kõrvale tahtsime pakkuda ka midagi kergemat ja teistsugusemat. Võit on meie jaoks kindlasti suur tunnustus ja see inspireerib meid ka kindlasti uusi ja põnevamaid tooteid arendama," lisas Kolk.

37images
Laadimine...Laadimine...