Põhja-Tallinna Valitsus avas Kopli ekstreempargi

01.juunil, lastekaitsepäeval, avas Põhja Tallinna Valitsus koostöö Tallinna Spordi- ja Noorsooametiga ametlikult uue Kopli ekstreempargi, mis asub aadressil Kopli 98.

Põhja-Tallinna Valitsus avas Kopli ekstreempargi

Toimetaja: Toomas Raag

01.juunil, lastekaitsepäeval, avas Põhja Tallinna Valitsus koostöö Tallinna Spordi- ja Noorsooametiga ametlikult uue Kopli ekstreempargi, mis asub aadressil Kopli 98.

Traditsioonilist avamist koos pealtvaatajatega sel korral ei olnud, kuid, kuna tegu on märgilise sündmusega Põhja-Tallinna ekstreemsportlaste jaoks, siis otsustati väljak siiski pidulikult avada ja seda just koostöös noorte ekstreemsportlastega, kes väljaku avamise üles filmisid ja näitasid oma sõiduoskusi ning esimesi trikke Kopli uhiuues ekstreempargis.

"Minule teadaolevalt sellisel kujul ekstreempargi avamist pole varasemalt olnud. Põhja-Tallinna Valitsus kui ka Põhja-Tallinn üldse on õnnelikud, et me saame siin Koplis avada ühe väga huvitava spordirajatise, põneva noorte vaba aja veetmise koha. Veelgi suurem rõõm on mul selle üle, et samalaadseid ekstreemparke tuleb lähiaastatel ka juurde, näiteks rekonstrueeritavasse Kase parki ja ka linnaosa uue põlvkonnamaja hoovialale Kari tänaval," sõnas Põhja-Tallinna vanem Peeter Järvelaid.

Park valmis koostöös noorte ekstreemsportleste endiga detailsetest joonistustest kuni ehituse lõpuni ning on olulisemalt suurem ja tehnilisem kui eelmine. Lisaks on praeguses ekstreempargis ka erinevad soojendus- ja harjutusalad ning kolme raskustaseme poolest saavad oma oskusi proovile panna nii algajad kui ka kogemustega sõitjad. 

 "Sõitjate nõuandeid kasutades tuli park omanäolisem kui enne. Ma ise pakkusin välja, et parki paigaldataks suured sõiduelemendid, sest selliseid on Tallinnas vähe. Uue pargi valmimine muudab ekstreemspordiga tegelemise võimalused Tallinnas palju paremaks, sest meil ei olegi praegu suurt parki, kus oleksid suured obstaaklid ja saaks suuri õhulende teha. Väikesed obstaaklid jäävad edasijõudnutele aga väheks. Kopli uue skate-pargi avamine toob kindlasti harrastajaid juurde," ütles uue pargi kavandamisel sõna sekka öelnud trikirattur Karel Kaldasaun.

Ekstreemspordi väljak Kopli tänavale paigaldati esmakordselt enam kui kümme aastat tagasi. See koosnes üheksast atraktsioonist ja kogu selle aja jooksul oli aktiivses kasutuses. 2016. aastaks olemasolevat väljakut enam parandada võimalik ei olnud ja see lammutati.

Laadimine...Laadimine...