Põhja-Tallinnas algab lehekottide äravedu

"Põhjatallinlased on iga aasta aktiivselt kasutanud linnaosa pakutavat soodustust lehekottide äraveoks," rääkis Põhja-Tallinna linnaosavanem Peeter Järvelaid. 

Pilt: Ilian Matusihis/ Foto on illustreeriv
Keskkond

Põhja-Tallinnas algab lehekottide äravedu

Toimetaja: Sandra Lepik

"Põhjatallinlased on iga aasta aktiivselt kasutanud linnaosa pakutavat soodustust lehekottide äraveoks," rääkis Põhja-Tallinna linnaosavanem Peeter Järvelaid. 

Põhja-Tallinna valitsus pakub linnaosa korteriühistutele ja majaomanikele võimalust tellida kokku kogutud lehekottide äravedu linnaosa lepingupartnerilt soodsa hinnaga. Lisaks saab lehekotte viia tasuta jäätmejaama. "Põhjatallinlased on iga aasta aktiivselt kasutanud linnaosa pakutavat soodustust lehekottide äraveoks," rääkis Järvelaid. 

Linnaosa lepingupartneriks on Floratum OÜ ja ühe 150-liitrise lehekoti äraveo hind on koos käibemaksuga 1,77 eurot. Lehekoti kaal on kuni 25 kg. Floratum OÜ–lt teenuse tellimiseks saab esitada avalduse meili aadressil info.floratum@gmail.com kuni 31.detsembrini 2020. Rohkem infot saab telefonil 5211 500.

Peeter Järvelaid meenutas, et ise jäätmejaama viies on lehekottidest vabanemine tasuta. "Jäätmejaamas võetakse tasuta vastu kuni kuus 100-liitrist lehekotti inimese kohta päevas. Lähim jaam põhjatallinlastele asub aadressil Paljassaare põik 5," lisas Järvelaid. 

Lisaks sellele on ka teisi võimalusi lehtedest vabanemiseks, näiteks saab tellida lehekottide äraveo Tallinna Jäätmekeskuse kaudu. Sel juhul on ühe kuni 150l koti veo hind 2,25 eurot + käibemaks. Tellimuse esitamiseks tuleb saata e-meil aadressil info@prugi.ee, lisainfot saab telefonil 6164000. Kinnistu omanikud saavad tellida ka lehekottide äraveo enda vabalt valitud jäätmeveoga tegelevalt ettevõttelt kellel on jäätmeluba või vastav registreering.

Samuti võivad kinnistu omanikud paigaldada piisava mahuga kompostikasti ning koguda igasügisesed lehed sinna. Kompostimisel tuleb lähtuda Tallinna jäätmehoolduseeskirja tingimustest

Põhja-Tallinna valitsus tuletab meelde, et lehekottide tõstmine võõrale kinnistule on keelatud.

 

Laadimine...Laadimine...