Politsei ei saa tutvuda haigestunud inimeste andmetega

"Praegune olukord jääb kehtima ja riigil puudub õiguslik alus haigestunud inimeste nimekirjade edastamiseks politseile," selgitas Riigikogu õiguskomisjoni esimees Jaanus Karilaid.

Pilt: Ksenija Kurs
Eesti Politsei

Politsei ei saa tutvuda haigestunud inimeste andmetega (1)

Toimetaja: Sandra Lepik

"Praegune olukord jääb kehtima ja riigil puudub õiguslik alus haigestunud inimeste nimekirjade edastamiseks politseile," selgitas Riigikogu õiguskomisjoni esimees Jaanus Karilaid.

Riigikogu õiguskomisjon vaatas eile läbi koroonaviiruse leviku leevendamisega seotud 33 seadust muutvale eelnõule esitatud muudatusettepanekud ja otsustas häälteenamusega saata eelnõu teiseks lugemiseks täiskogu istungile teisipäeval, vahendas BNS. 

Karilaid ütles, et komisjonis vaadati läbi ministeeriumitelt, fraktsioonidelt ja saadikutelt laekunud muudatusettepanekud. Samuti tegi komisjon tegi oma muudatusettepanekud eelnõu muutmiseks ja täiendamiseks.

Karilaid tõi ühe olulisema muudatusena esile, et eelnõust jäävad välja hädaolukorra seaduse muutmise punktid isikuandmete töötlemiseks eriolukorras ja andmekogu andmete töötlemise kohta. "Komisjon arvestas õiguskantsleri kriitikaga ja valitsuse kompromissettepanekuga põhjalikumalt kaaluda, kuidas tagada inimestele põhiõiguste kaitse ja samal ajal võimaldada isikuandmete töötlemine eriolukorras," ütles Karilaid. "Praktikas tähendab see seda, et jääb kehtima praegune olukord ja riigil puudub õiguslik alus haigestunud inimeste nimekirjade edastamiseks politseile."

Komisjoni aseesimees Toomas Kivimägi avaldas heameelt, et valitsuskoalitsioon tunnistas viga, võttes tagasi põhjendamatu ja vastuolulise ettepaneku juurdepääsu laiendamiseks delikaatsetele isikuandmetele eriolukorras. "Samas nägime kobareelnõu varjupoolt, kus õiguskomisjoni koalitsioonisaadikud hääletasid maha kultuurikomisjoni asjakohased ettepanekud lõpueksamite korralduse kohta," ütles Kivimägi. "Ka pankrotiavalduse esitamise kohustuse peatamisega astutakse pikk samm tagasi."

Komisjon otsustas saata abipolitseiniku seaduse ja teiste seaduste muutmise seaduse eelnõu täiskogule teiseks lugemiseks 14. aprillil.  

1 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...