Politsei infotelefonile laekub enim teateid valesti parkimiste kohta

Politsei infotelefonile 612 3000 laekub iga kuu üle 1000 teate, millest enim on seotud valesti parkimisega.

Pilt: Scanpix

Politsei infotelefonile laekub enim teateid valesti parkimiste kohta

Politsei infotelefonile 612 3000 laekub iga kuu üle 1000 teate, millest enim on seotud valesti parkimisega.

Politsei- ja piirivalveameti (PPA) infoteenistuse vanema Pille Okkase sõnul tuleb kõige rohkem liiklusega seotud teateid inimestelt parkimisprobleemide kohta. "Enamasti on tegemist juhtumitega, kus keegi on nii-öelda kinni pargitud ning ei pääse autoga liikuma. Lõviosa nendest kõnedest tuleb Tartust või Tallinnast," ütles Okkas BNS-ile.

Samuti pöördutakse sageli politsei poole liiklusseadusega seotud küsimustega, näiteks millal võib kasutada talverehve, kuidas kasutada vahtralehte või laste turvaistet. "Palju on ka neid kõnesid, mis puudutavad infot trahvide tasumise kohta. Näiteks juhtumid, kus inimene on sündmuskohal talle antud protokolli kaotanud või soovib infot trahvi tasumiseks," rääkis Okkas.

Palju küsitakse ka kiiruskaamera trahvide kohta. "Liiklusohtudest antakse kõige sagedamini teada teiste hoolimatust käitumisest – liiklusmärkide või fooritule eiramisest, hoolimatutest reavahetustest või muust, mis silma jääb. Kuna äärmiselt tõsistest ohtudest nagu joobekahtlusega juht helistatakse otse hädaabinumbrile 112, siis neid kõnesid väga tihti 612 3000 numbrile ei tule," ütles Okkas.

Tänavu esimese kolme kuuga tuli politsei infotelefonile 4679 kõnet, millest 2501 olid seotud parkimisprobleemidega, 1083 üldiste liiklusküsimustega, 859 liiklustrahvidega ja 121 liiklusreeglite rikkumisega. Lisaks teatasid inimesed liiklustakistustest, kiiruseületajatest, purjus juhtidest ja muust.

Laadimine...Laadimine...