Politsei püüab eesistumise ajal tavakodanikke võimalikult vähe häirida

Eesti eesistumise ajal leiab Tallinnas aset arvukalt kõrgetasemelisi kohtumisi, politsei püüab nende turvalisuse tagamisel võimalikult vähe tavakodanikke häirida.

Pilt: Scanpix
Eesti

Politsei püüab eesistumise ajal tavakodanikke võimalikult vähe häirida

Eesti eesistumise ajal leiab Tallinnas aset arvukalt kõrgetasemelisi kohtumisi, politsei püüab nende turvalisuse tagamisel võimalikult vähe tavakodanikke häirida.

Politsei- ja piirivalveameti peadirektori asetäitja Priit Pärkna ütles ajakirjanikele, et Eesti eesistumise ajal toimub Eestis umbes 260 erinevat üritust. Neist umbes 20 on kõrgetasemelised üritused, nagu näiteks kohtumised ministrite tasemel, kus politsei tagab turvalisust, vahendas BNS.

Pärkna sõnul korraldatakse pea kõik suuremad üritused Kultuurikatlas ning enamus üritusi on koondunud ajavahemikku juulist septembrini. Politsei- ja piirivalveameti vanemkorrakaitseametnik Tõnu Janter lisas, et liikluspiiranguid on eesistumise ajal oodata peamiselt Kultuurikatla piirkonnas. Samas soovitas ta liiklejatel sel perioodil varuda aega, seda eriti neil, kes liiguvad lennujaama suunal.

Pärkna sõnul püüab politsei ürituste turvalisust tagades võimalikult vähe häirida tavakodanike ning suuremaid teede sulgemisi ürituste külastajate liikumise ajaks kavas ei ole. Et tagada kolonnide sujuvam liikumine, arutab politsei Tallinna linnaga võimalust lennujaama ning Kultuurikatla vahelisel trassil ka rohelise laine süsteem.

Kõige ulatuslikumaid liikluspiiranguid on Pärkna sõnul oodata 29. septembril, kui Tallinnas leiab aset digiküsimustele keskenduv kohtumine. Tallinnasse on siis oodata umbes 30 kõrgetasemelist delegatsiooni. Pärkna nentis, et selle ürituse turvalisuse tagamine võib osutuda keerulisemaks, kui näiteks USA presidendi Barack Obama visiidi ajal, kuna ühe kolonni asemel on üheaegselt liikvel kuni 30 kolonni.

Eesistumise ajaks on politseil kavas tuua tänavatele lisapatrulle. Pärkna nentis, et politsei peab eesistumise ajaks ilmselt tooma teistest piirkondadest Tallinnasse lisatööjõudu, mis aga tähendab, et tavapärane korravalvurite nähtavus võib sel ajal väheneda. Pärkna sõnul hajutab politsei ametnike puhkusi eesistumise eelsele ja selle järgnevale ajale ning juulist septembrini pääseb puhkusele vaid umbes kümme protsenti ametnikest.

Eesistumise ajal turvalise tagamiseks kulub Pärkna sõnul umbes 90 000 töötundi ehk umbes sama palju, kui teeb näiteks Paide politseijaoskond kogu aasta jooksul.

Laadimine...Laadimine...