Politsei uurib Haaveli tegevust eakate inimeste abistamisel

Põhja ringkonnaprokurör Eve Soostar ütles, et Põhja prefektuur on alustanud kaks kriminaalmenetlust, milles selgitatakse võimalike hiljuti toimunud kelmuste asjaolusid.

Pilt: Scanpix

Politsei uurib Haaveli tegevust eakate inimeste abistamisel

Toimetaja: Sandra Lepik

Põhja ringkonnaprokurör Eve Soostar ütles, et Põhja prefektuur on alustanud kaks kriminaalmenetlust, milles selgitatakse võimalike hiljuti toimunud kelmuste asjaolusid.

Põhja prefektuur on detsembris alustanud kaks kriminaalmenetlust, mis on seostatavad vanurite petmisega tuntuks saanud 40-aastase Elois-Catherine Haaveliga (varasema nimega Liis Haavel), kuid kahtlustatavaks pole teda tunnistatud, vahendas BNS.

Soostar ütles, et Põhja prefektuur on alustanud kaks kriminaalmenetlust, milles selgitatakse võimalike hiljuti toimunud kelmuste asjaolusid. "Praegu ei ole kellelegi kahtlustust esitatud. Kui uurimise käigus ilmneb, et on pandud toime mõni kuritegu, esitab prokuratuur kohtueelse menetluse järel süüdistuse ja saadab kriminaalasja kohtusse," märkis ta.

Eile õhtul tõi ajakirjanik Katrin Lust Kanal 2 saates "Kuuuurija" vaatajateni varem Liis Haavelina tuntud Elois-Catherine Haaveli argipäevategemised. 

Mõistetud süüdi suures ulatuses arvutikelmuses

2017. aasta 30. novembril mõistis Harju maakohus Elois-Catherine Haaveli süüdi suures ulatuses korduvas arvutikelmuses ja teise inimese dokumendi ebaseaduslikus kasutamises ning karistas teda kolme aasta pikkuse vangistusega, millest tal tuli kohe ära kanda kuus kuud vangistust. Karistuse ülejäänud osa mõistis kohus talle tingimisi kahe ja poole aasta pikkuse katseajaga.

See tähendab, et kui Haavel paneb katseajal toime uue kuriteo, ähvardab teda lisaks uuele karistusele veel kahe aasta ja kuue kuu pikkune reaalne vangistus. Praegu kehtib Haavelil eelmise kohtuotsusega määratud katseaeg ning ta peab järgima seaduses ettenähtud kontrollnõudeid kriminaalhooldaja järelevalve all.

"Seadus ei keela kellelgi tegeleda eakate abistamisega, kuid kõigile võrdselt on keelatud kuritegude toimepanemine ja sellega teiste vara, tervise, elu või muu hüve kahjustamine," ütles Soostar ja lisas, et samas ei ole kohus Haavelile pannud keeldu eakate inimestega suhelda.

2014. aasta 18. märtsil vabanes vanuritelt kinnisvara väljapetmise eest vangis olnud Haavel Harku vanglast üheksa kuud enne tähtaega. Kohus märkis tema vabastamisel, et usustavaasti on ta teinud karistusest vastavad järeldused ning oskab edaspidises elus olla seadusekuulekas. Justiitsministeeriumi andmetel arvestati Haaveli nelja aasta ja kahe kuu pikkuse karistusaja algust 2010. aasta 15. novembrist ning see pidi lõppema 2014. aasta 25. novembril.

Kohus ei pannud keeldu eakate inimestega suhtlemisel

2012. aasta veebruaris mõistis Harju maakohus juba vangis istunud Haaveli süüdi ühelt kannatanult ligi 60 000 krooni ehk üle 3800 euro omastamises ning pikendas tema nelja-aastast vangistust ligi kahe kuu võrra.

Põhja ringkonnaprokuratuuri süüdistuse järgi võttis Haavel 2010. aasta augusti lõpus ja septembri alguses ühe kannatanu teadmata viimasele väljastatud kahe deebetkaardiga pangaautomaadist välja kokku 59 600 krooni ehk üle 3808 euro ning omastas selle.

Süüdistuse järgi pettis Haavel aastatel 2002-2005 välja neli kinnistut, kuus sülearvutit ja ühe mobiiltelefoni ning koos Raivo Palmrega ühelt eakalt mehelt 400 000 krooni. Kolme kinnistu väljapetmises osales süüdistuse järgi ka Haaveli elukaaslane Vello Loit (praeguse perenimega Schneider), kes sai tingimisi karistuse.

Haavel kinnitas toona kohtus, et ta ei ole kuritegusid sooritanud, vaid aitas heast tahtest vanainimestel eluga toime tulla - sõidutas neid arsti juurde, käis nende kodudes koristamas ja tõi neile süüa.

2006. aastal mõistis kohus Haaveli süüdi kelmuses, dokumendi võltsimises ja selle kasutamises ning karistas teda toona rahatrahviga.

Laadimine...Laadimine...