Politseinikku noaga rünnanud mees läks aastaks vangi

"Iga vägivallategu politseiniku vastu on rünnak Eesti riigi vastu," ütles Viljandi politseijaoskonna juht Margus Sass. 

Pilt: Scanpix/ Foto on illustreeriv

Politseinikku noaga rünnanud mees läks aastaks vangi

Toimetaja: Sandra Lepik

"Iga vägivallategu politseiniku vastu on rünnak Eesti riigi vastu," ütles Viljandi politseijaoskonna juht Margus Sass. 

Tartu maakohus saatis aastaks vangi mehe, kes mullu suvel Viljandimaal politseinikku noaga ründas, vahendas BNS Sakalat. 

Augusti algul Pinska külla laamendaja rahustamiseks appi palutud politseipatrull sattus äkki appikutsuja rünnaku alla. Purjus mees haaras kätte pika teraga noa ning hakkas ähvardusi hüüdes abipolitseiniku poole liikuma. "Ma suskan talle ära!" karjus 55-aastane Nikolai Allas pool tundi pärast südaööd Pinska külas, astudes abipolitseiniku poole, väljasirutatud käes pika teraga nuga. Politseinikud suutsid mehe maha rahustada, võtsid temalt noa ning viisid arestikambrisse kainenema.

Pinska külla oli politseipatrull 5. augusti ööl sõitnud aga hoopis Nikolai Allase kaitsmiseks. Nimelt oli tema ukse taha tulnud üks tuttav, kes seal laamendas ning keeldus lahkumast. Kui politseinikud kohale jõudsid ja kortermajas räuskajat korrale kutsuma hakkasid, muutus algul politseinike abi palunud Nikolai Allas üha agressiivsemaks, segas korrakaitsjate tööd ning lõpuks asus abipolitseinikku noaga ähvardama.

Selle teo eest määras kohus eelmise aasta lõpul Allasele kokkuleppemenetluse korras aastapikkuse vangistuse võimuesindaja ründamise paragrahvi alusel. Lisaks peab ta tasuma 495 euro eest kohtukulusid.

Allas on 2006. aastast pidanud kohtu ees seisma ligi 40 korda, viimati saadeti ta vanglasse 2014. aastal, kui ta oli 28. novembril Viljandis rünnanud üht inimest ja tekitanud talle eluohtlikke vigastusi. Siis saadeti Allas trellide taha kaheks aastaks ja kaheksaks kuuks ning ta pidi haigekassale maksma 5617 eurot ohvrile tekitatud vigastuste ravimise eest.

Sassi sõnul pole politseiametnike vägivaldne ründamine Eestis sugugi tavaline asi. Mullu oli kokku 45 sellist rünnakut, neist kolm Viljandimaal. Rünnakute hulk on aja jooksul küll vähenenud, kuid nende ohtlikkus mitte.

"Iga vägivallategu politseiniku vastu on rünnak Eesti riigi vastu," lisas Sass. "Ka ainult kolm säärast tegu Viljandimaa ametnike vastu on liialt suur arv."

Politseiametniku ründamine ametikohustuste täitmise ajal on kuritegu, mille eest kohus võib karistusena määrata kuni viieaastase vangistuse.

Laadimine...Laadimine...