Politseinikud kasutasid sõiduki peatamiseks tulirelva

Politseinikud pidasid kinni Mercedeses viibinud 29-aastase ja 53-aastase mehe. Mõlemal puudus juhtimisõigus. Sõiduki juht on selgitamisel, kuid mõlemad mehed olid kained.

Pilt: Scanpix/ Foto on illustreeriv

Politseinikud kasutasid sõiduki peatamiseks tulirelva

Toimetaja: Sandra Lepik

Politseinikud pidasid kinni Mercedeses viibinud 29-aastase ja 53-aastase mehe. Mõlemal puudus juhtimisõigus. Sõiduki juht on selgitamisel, kuid mõlemad mehed olid kained.

Politseinikud kasutasid täna õhtul peatumismärguannet eiranud sõiduki peatamiseks tulirelva, vahendas BNS Põhja prefektuuri. 

Patrullpolitseinikud andsid eile kella 23 ajal Tallinnas Nõmmel Pärnu maanteel peatumismärguande sõiduautole Mercedes-Benz. Juht eiras märguannet ning lisas hoopis kiirust. Juht püüdis politseinike eest ära sõita mööda Järvevana teed suunaga Tartu maanteele, pannes sel teekonnal heitlikes ilmaoludes korduvalt teisi liiklejaid ohtu.

Tallinn-Tartu maanteel kihutades kaotas Mercedese juht hetkeks sõiduki üle kontrolli ning tegi mitu piruetti. Kui juht sai taas kontrolli auto üle, kiirendas ta järsult ning jätkas põgenemist.

"Et korrarikkumine peatada, tegi politseinik mitu lasku Mercedese rehvide suunas, mille tulemusel purunes esimene parempoolne rehv," ütles Põhja prefektuuri operatiivjuht Veiko Randlaine.

See aga põgenikku ei peatanud ning Mercedese juht jätkas vastassuunavööndis Tartu suunas kihutamist. "Sõiduki kiirus kasvas koguni kuni 200 km/h ja pidevalt tuli vastu teisi sõidukeid, mistõttu oli reaalne oht kaasliiklejatele," lisas Randlaine.

Appi tulid ka teised politseipatrullid ning Patika viadukti juures keeras Mercedese juht tagasi Tallinna suunas. Kella 23.30 ajal süttis Mercedese esiosa põlema ning siis oli juht sunnitud kiirust vähendama.

Politseinikud pidasid kinni Mercedeses viibinud 29-aastase ja 53-aastase mehe. Mõlemal puudus juhtimisõigus. Sõiduki juht on selgitamisel, kuid mõlemad mehed olid kained. Mõlemat meest on aasta jooksul korduvalt sõidukijuhtimiselt kõrvaldatud.

Põleva Mercedese lõplikuks kustutamiseks tulid sündmuskohale ka päästjad ja seetõttu oli öösel maanteel liiklemine osaliselt takistatud.

Mehed viidi politseijaoskonda ning nende osas alustati kriminaalmenetlust paragrahvi järgi, mis käsitleb süstemaatilist juhtimisõiguseta sõitmist.

Laadimine...Laadimine...