Põlluaas ja India asepresident rääkisid koostöö tihendamisest

"Eesti ja India head suhted on viimastel aastatel pidevalt tihenenud," lisas Riigikogu esimees Henn Põlluaas, et Eestil ja Indial on väga palju ühiseid huvisid. 

Pilt: Erik Peinar
Eesti

Põlluaas ja India asepresident rääkisid koostöö tihendamisest (2)

Toimetaja: Sandra Lepik

"Eesti ja India head suhted on viimastel aastatel pidevalt tihenenud," lisas Riigikogu esimees Henn Põlluaas, et Eestil ja Indial on väga palju ühiseid huvisid. 

Põlluaas kohtus täna India asepresidendi Muppavarapu Venkaiah Naiduga, kellega räägiti kahepoolse parlamentaarse koostöö tihendamisest ja e-valitsemisest.

"Eesti ja India head suhted on viimastel aastatel pidevalt tihenenud," ütles Põlluaas. Tema sõnul on Eestil ja Indial küll erinevusi, kuid meil on ka väga palju ühiseid huvisid. Muuhulgas tõi ta esile muutunud julgeolekuolukorras riikidevahelise koostöö terrorismi tõkestamiseks. 

Rääkides praktilisest kööstööst ütles Põlluaas, et Eesti on valmis jagama oma kogemusi ja teadmisi digitaalse valitsuse ülesehitamisest. Samuti otsib Eesti rohkem võimalusi koostööks kõrghariduse valdkonnas, äridiplomaatias ning turismi edendamiseks kahe riigi vahel.

Kohtumisel räägiti ka ÜRO julgeolekunõukogu reformist ning mõlemad pooled avaldasid lootust heaks koostööks. Eesti on ÜRO julgeolekunõukogu mittealaline liige aastatel 2020 ja 2021. India valituks osutumisel on meil võimalus koostööd teha 2021. aastal. 

Riigikogu esimees kutsus Indiat üles avama oma saatkonda Talllinnas.  

Põlluaas õnnitles India asepresidenti India iseseisvuspäeva puhul, mida riik tähistas 15. augustil. India asepresident Naidu õnnitles Eestit eilse iseseisvuse taastamise päeva puhul. Ta tunnustas Eesti riigi arengut ja kutsus üles jagama omavahel parimaid praktikaid. 

India asepresident esitas Riigikogu esimehele küllakutse Indiasse. 

Kohtumisel osalesid Riigikogu väliskomisjoni esimees Enn Eesmaa ja Eesti-India parlamendirühma esimees Sven Sester, kes tõi esile Riigikogu India sõprusrühma pikaajalise hea koostöö India suursaatkonna esindajatega.

2 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...